Etiketa: is_tag

Hashim Thaçi anulon drekën me Metën dhe Dodik
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka anuluar drekën e përbashkët me liderët e Ballkanit Perëndimor. Në këtë drekë kanë marrë pjesë presidenti shqiptar, Ilir Meta, presidenti serb Aleksandër Vu...
Presidentët e shteteve ballkanike mblidhen në Tiranë dhe i dërgojnë ‘habere’ BE-së
Krerët e Shteteve të vendeve të Ballkanit janë mbledhur sot në Tiranë, në kuadër të procesit të Brdo-Brijunit, nismë e ndërmarrë që prej vitit 2013 nga Kroacia dhe Slovenia për të nxitur afrimin e...
Presidenti i Kosovës paguhet tetë herë më shumë se paga e një kosovari. Po të tjerët në Ballkan?…
Janë bërë publike pagat e presidentëve të vendeve të Ballkanit Perëndimor, plus  pagën e presidentit slloven. Pagat më të larta i kanë anëtarët e Presidencës së Bosnje dhe Hercegovinës (tre pre...
FRONI I PRESIDENTËVE
Frrok Çupi/ Ndoshta nuk e keni vënë re se si lindi (lindi ajo që ‘gia’ ishte në jetën e shteteve seriozë), një pemë e re e shtetit. Presidenti i Republikës, Ilir Meta, në rrugën për ‘dhënien’ e ku...
SHBA/Presidentët e gjallë së bashku për të mbledhur fonde për tufanet.
Pesë ish presidentët e Shteteve të Bashkuara, që jetojnë janë bërë së bashku për një koncert në ndihmë të viktimave të tufaneve, të cilët goditën Shtetet e Bashkuara gjatë këtij viti. Barack Ob...
Bujar Nishani përsërit Bamir Topin, veçse ky nuk rebelon.
Nga: Laert Skiro/ Qënka e thënë që presidentët e republikës sonë, sapo lënë kolltukun e lartë, kthehen dhe "kruhen" me politikën. Të gjithë kanë bërë të njëjtën gjë. Por përveç Dr. Sali Berishë...