Etiketa: is_tag

Princi Harry heq mbiemrin mbretëror dhe niset drejt Kalifornisë
Princi Harry ka hequr mbiemrin e tij mbretëror pasi ka lënë Britaninë për në Kaliforni me gruan Meghan Markle. Duka i Sussex, 35, është regjistruar si Prince Henry Charles Albert David.  Duka i S...
Raporti: Kryeministri kanadez Trudeau bie dakord me Fondin e Sigurisë 500000£ për Princin Harry dhe Meghan
Nga: CHRIS TOMLINSON Burime të mediave Britanike kanë thene se Kryeministri i Kanadasë Justin Trudeau ka ofruar të paguajë 500,000 £ për sigurinë e Princit Harry dhe gruas së tij Meghan. Rap...
Fiksohet data e martesës së Princit Harry me Meghan Markle.
Princi Harry dhe Meghan Markle kanë vendosur që dasma e tyre të mbahet ditën e Shtune, 19 Maj 2018, deklaroi Kensington Palace. Çifti ka konfirmuar lidhjen e tyre në Nëntor  dhe tha se shërbesa...