Etiketa: is_tag

SHBA sanksionon prokuroren e shtetit të Bosnje e Hercegovinës. “Lejoi korrupsionin”
Departamenti Amerikan i Thesarit sanksionoi prokuroren e shtetit në Bosnje e Hercegovinë. Sipas një njoftimi nga Brian Nelson, nënsekretar për kundërterrorizëm dhe inteligjencë financiare, Dia...
SPAK ‘ngrihet më këmbë’, sot u emëruan tetë prokurorë.
Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka emëruar sot tetë prokurorët që do të jenë pjesë e Prokurorisë së Posaçme. Ndërsa mandati i tyre fillon ditën kur do të bëhet betimi te presidenti Ilir Meta, në...
ARTA MARKU I JEP MBËSHTETJE PROKURORIT QË HETON SAIMIR TAHIRIN
Arta Marku, Prokurore e Përgjithshme, ka pritur sot zyrtarisht prokurorin e Gjykatës së Krimeve të Rënda, Besim Hajdarmataj. Prokurori Hajdarmataj kryeson hetimin mbi përfshirjen e ish- ministr...
Luftë mes grave apo mes Prokuroreve?!
Nga: L. Skiro/ Ka shumë mundësi që kjo të jetë luftë ‘mes grashë’, se sa luftë serioze me skena krimi, prangash dhe force. Prokurore e re dhe e përkohshme dhe e Përgjithshme, zonja Arta Mark...
Lojë e vjetër: Pse ky shah në Prokurorinë e Përgjithshme?! Nuk ka më kureshtje.
Nga L. Skiro/ Tanimë ngjarjet në vend nuk sjellin as surpriza, as emocione. Të gjitha janë të ‘njohura’. Në një kuptim kemi arritur në vitet ’80 të shekullit të kaluar kur askush nuk bënte më p...
Pyetja e parë: A mund të hetojë ‘kryesisht’ prokurorja Arta mbi këtë provë!?
(FOTO: Deputeti Taulant Balla, socialist, duke përdorur vjedhurazi kartonat e deputetëve opozitarë në favor të partisë së tij)/ Edhe pse mësohet se Arta Marku- tashmë prokurore e Përgjithshme k...