Etiketa: protestat

Ambasada amerikane, thirrje shtetasve të saj në Tiranë: ‘Shmangni tubimet, sot PD ka njoftuar protestë!’.
Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, ka njoftuar  shtetasit e SHBA në Shqipëri që t’i shmangen protestës  së sotme.  Në njoftim thuhet, se gjatë kësaj të mërkure në orën 17:0...
Roli i internetit (dhe i SHBA) në protestat në Kubë.
Andrea Muratore Protestat në Kubë po ndajnë opinionin publik në Amerikën Latine dhe vëzhguesit ndërkombëtarë dhe kanë animuar ishullin e Karaibeve me një forcë të paparë në gjashtëdhjetë e dy v...
Donald Trump poston video duke u bërë thirrje protestuesve ‘Shkoni në shtëpi në paqe’ – ‘Ju jeni shumë të veçantë
  CHARLIE SPIERING Presidenti Donald Trump u bëri thirrje mijëra mbështetësve të tij të "shkojnë në shtëpi" të Mërkurën pasi protestuesit morën Kapitolin e SHBA për të prishur certifiki...
Presidenti Trump do t’u drejtohet protestuesve ‘Stop vjedhjes’ në kopshtin e Shtëpisë së Bardhë në 6 Janar
  MATTHEW BOYLE Presidenti Donald Trump dhe një listë folësish të tjerë të profilit të lartë do t'i drejtohen protestuesve të "Stop Vjedhjes" të Mërkurën, 6 Janar, përpara një përpjekje...
Polici që u plagos në protestë/ Rama jep lajmin e mirë : Operacioni i dytë në Turqi doli me sukses
Kryeministri Edi Rama ka dhënë një lajm të mirë, duke thënë se operacioni në sy i efektivit Fadil Allaraj i cili u plagos në protestën për vrasjen e Klodian Rashës ka dalë me sukses. Efek...
Ta kalojmë Stresin duke qeshur.
  Frrok Çupi Stresi është i biri i Saliut dhe ka dal malit. Saliu është i biri i ‘s’di kujt’. Po Saliu i parë kishte një Sali të parë tjetër që e kishte bërë trim. Për një kohë bajagi të gj...
Kush është në shesh? Ministri Sandër Lleshaj bën deklaratën ‘bombë’.
-Në protestat  e ashtuquajtura per Klodian Rashen, sigurisht ka disa persona të gënjyer, të manipuluar, të keqpërdorur apo të droguar në disa raste, deklaroi ministri Sander Lleshaj-. Ministri ...
Rama e vë gishtin te Ilir Meta si organizator i dhunës.
Kryeministri Rama ka akuzuar direkt presidentin e Republikës Ilir Meta, dhe drejtuesit e partive opozitare si organizatore dhe nxitëse të dhunës në protestat për Klodianin. Në një postim në T...
Spartak Ngjela: ‘Halabakët që djegin qytetin t’i marrin, t’i thyejnë brinjët!’“Protestat në Tiranë, turp historik”,
Avokati Spartak Ngjela i cilëson turp historik protestat 2 ditore në Tiranë, ku nuk u kursye as dhuna, qoftë nga protestuesit, qoftë nga policia që iu kundërpërgjigj. I ftuar në rubrikën “Opini...
Biblioteka Kombëtare mbyllet përkohësisht: Shkak dëmet gjatë protestës së dhunshme
Biblioteka Kombëtare përmes një postimi në faqen e saj zyrtare në Facebook, njofton se do të mbyllet përkohësisht. Shkak për mbylljen e këtij institucioni, siç sqarohet, janë bërë dëmet që iu s...
Faqja 1 prej 3123