Etiketa: is_tag

Drejt fitores historike/ Rama merr mandatin e 3-të, ky ko të jetë Qyteti Surprizë
Partia Socialiste zhvillon sot aktivitetin e madh përmbyllës të fushatës në Durrës. Kryeministri Rama ka publikuar një pjesë të skenografisë së organizuar në stadiumin gjigant, ku shihen të vendo...
Personi me lekë që u kap nga Xhelal Mziu është eksponent i LSI/ Reagon PS e Dibrës
Qytetari që u kap të enjten në Dibër me para për të blerë vota nuk është i Partisë Socialiste, por i LSI-së. Kështu ka deklaruar Shtabi Elektoral i PS Dibër, në një informim për opinionin publi...
PS mbyll fushatën në Tiranë, Rama: Ne e ardhmja, PD e shkuara!
Aty ku e nisën, aty edhe përmbyllën fushatën elektorale socialistët e Tiranës, pikërisht në sheshin 'Skënderbej'. Mandatin e tretë, kryeministri Edi Rama tha se duhet për Shqipërinë që ngjarja e E...
Sondazhi i IPSOS: PS fiton bindshëm në Tiranë me 48.9%, ndiqet nga PD me 42.6%
Teksa na ndajnë vetëm pak ditë nga zgjedhjet e 25 prillit, kompania për Marketing dhe Hulumtim të Opinionit Publik (IPSOS), një nga kompanitë lider të sondazheve në botë, sonte në emisionin “Ope...
PS, fitore historike në Tiranë, ja si ndahen mandatet 5 ditë larg Zgjedhjeve…
Kur kanë ngelur edhe 5 ditë larg zgjedhjeve, të gjitha sondazhet nxjerrin fituese Partinë Socialiste. Së fundmi "Euronews" ka publikuar si do ndahen mandatet në Tiranë. Në rang kombëtar, PS merr ...
“Në 25 prill shumica e shqiptarëve do votojnë Partinë Socialiste”, shkruan Berisha dhe befason gjithë demokratët me parashikimin e tij
Ndërkohë që na ndajnë vetëm 2 jave nga zgjedhjet e 25 prillit, fushatat elektorale është intensifikuar në vendin tonë. Mirëpo nuk mungojnë as gafat. Ish-kryeministri Sali Berisha, së fundmi ka ...
Rama bën parashikimin për mandatet që do të marrë në zgjedhjet e 25 prillit: Rezultati final, 74 deri 78
Kryeministri Edi Rama është pritur me iso në Kuç, të cilën e cilëson si një majë të bekuar të Labërisë. Pasi shijoi ison e grupit polifonik, Rama u ul në një lokal aty pranë, ku bëri edhe paras...
Qeveria Pas 25 Prillit? Rama Bën Paralajmërimin E Bujshëm: “Duhet Ta Dini Që…
Kryeministri Edi Rama është i bindur që Partia Socialiste formon e vetme qeverinë. Rama paralajmëroi kundërshtarët se fitorja e socialistëve do të jetë më e thellë më 25 prill. "Partia Sociali...
Në Prag Zgjedhjeve/ Nuk Ndalen Largimet, 2 Figura Të LSI-Së Braktisin Ilir Metën…
Ndërkohë që na ndajnë vetëm 3 javë nga zgjedhjet parlamentare nuk po ndalen largimet nga LSI-ja. Së fundmi janë larguar nga LSI për t’ju bashkuar Partisë Socialiste, ish-kryetarja e LSI për bashk...
“Taksë dhe TVSH zero deri në 2029”/ Rama në Fier, premtime për biznesin e vogël: Takimet e PD, pabesi ndaj njerëzve
Kryesocialisti Edi Rama nga Fieri e quajti biznesin e vogël si aleat strategjik. Për të forcuar më tej këtë aleancë kryeministri tregoi planet e Partisë Socialiste. Për taksën 9 % që vjen për...