Etiketa: referendumi

Serbët e Kosovës të votojnë në referendumin e Serbisë në 16 janar/ Kërkon BE
Shefi i politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, bëri thirrje të enjten që qytetarëve serbë të Kosovës t’u mundësohet pjesëmarrja në referendumin e 16 janarit për ndryshimet ...
Berisha voton pranë Ambasadës së SHBA dhe thotë: ‘Aq sa më provokon Amerika, aq e provokoj edhe unë!’
“Votimi pranë Ambasadës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) është provokim aq sa mund të jetë Amerika për Sali Berishën”. Kështu është shprehur ish-kreu i Partisë Demokrat...
Referendumi i Berishës për shkarkimin e Bashës po bëhet ku të munden: Ca në bar- kafe, ca në zyra e ca në rrugë.
Këtë të shtunë, Sali Berisha kulmon përpjekjet e tij për shkarkimin e Lulzim Bashës nga drejtimi i PD-së. Në të gjitha degët e PD-së në rrethe Sali Berisha dhe grupi që ai drejton po zhvillojnëatë...
ÇDO DITË PRESIDENTI BËHET MË NERVOZ, PO RRËSHQET GJËJA
Koment/ Sot Presidenti i Republikës ka dalë prapë në një konferencë për media, me një turr dhe fjalor xixa- xixa, që duket se për pak do të ndezin zjarrin. Por Presidenti ka vetëm sjellje të...
Avullon edhe plani i Metës për fjalimin mbi ‘Referendumin Kushtetues’.
-Pritej që sot, e hënë, të fliste për Referendumin, Meta ndryshon agjendën, pret Këshillin e Ambasadorëve në orën 17.00- Një nga lajmet më të bujshëm politik të ditëve të fundit ka qenë propozi...
META KËRKON KOHË: TË HËNË PROPOZON REFERENDUM
Të hënën, presidenti i Republikës Ilir Meta do të propozojë ide konkrete sa i takon Referendumit. Pas zvarritjes së procesit për Gjykatën Kushtetuese dhe gjithë Reformën në Drejtësi, Ilir Meta ...
Zaev i Maqedonisë ‘nuk dorëzohet’ edhe pse referendumi dështoi.
Nga:  Nick Squires, 'The Telegraph'  Referendumi i Maqedonisë për të ndryshuar emrin në Maqedonia e Veriut dhe për të hapur rrugën drejt anëtarësimit në BE dhe NATO ka rezultuar në një diferenc...