Etiketa: is_tag

Basha e ka marrë vesh humbjen, por flet për fitore: ‘Alenca për Ndryshim po korr fitore të madhe’, thotë
Ndryshe nga dita e djeshme ku i shfaq i buzëqeshur dhe i lumtur ndërsa thoshte se PD fitoi ende pa nisur procesi i numërimit, sot kreu i PD-së Lulzim Basha i kishte ikur buzëqeshja, por sërish fol...
Yuri Kim: ‘Mos supozoni rezultate, i pranoni pasi të mbyllet numërimi!’
Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim ka reaguar pas përfundimit të procesit të votimit pak minuta më parë. Në një postim në Twitter diplomatja amerikane shprehet se shqiptarët dolën me forcw ...
Zyrtarisht mbyllet ‘Odisea’ e zgjedhjeve, këta janë 140 deputetët e rinj të Parlamentit
  Procesi i numërimit ka përfunduar në të gjithë vendin, ky ka qenë komunikimi i kryetarit të KQZ-së, Klement Zguri. "Partia Socialiste ka marrë 48.33% të votave, 74 mandate; Partia Dem...
Votimet në Dibër, kryeson kandidati i Majtë
  Ka përfunduar faza e parë e numërimit të votave në bashkinë e Dibrës në orën 4:46 të mëngjesit të sotëm. Nga 44 kutitë e para të numëruara, ka rezultuar se socialisti Muharem Rama ka mar...