Etiketa: is_tag

Redjan Rraja në burg përjetë. SPAK kërkon konfiskimin e pasurive të tij.
Prokuroria e Posaçme ka dhënë konkluzionet për hetimin pasuror për Redjan Rrajën. Mësohet se organi i akuzës ka kërkuar konfiskimin e të gjitha pasurive në emër të tij apo familjarëve. Ndërk...
Arrestohet nipi i deputetit problematik Rraja, u kap me kokainë dhe shuma parash në automjet
Një tjetër person i familjes Rraja është vënë në pranga. Policia e Tiranës ka arrestuar këtë të premte Arjel Rrajën 22 vjeç, banues në Nikël, Krujë. Gjatë kontrollit fizik dhe kontrollit në ...
Krujë: Rrajat kërkojnë ndryshim të masës së sigurisë.
Menjëherë pas publikimit të akt ekspertimit mjeko  – ligjor sa i takon gjendjes shëndetësore se Bilbil dhe Jashar Majës, ku një mjek ekspert i Institutit të Mjekësisë Ligjore kishte përcaktuar se ...
Riekspertim për kushërinjtë Maja/ Tërhiqet prokuroria, kërkon rishikim të dhunës së Rrajave
Prokuroria e Tiranës ka urdhëruar ekspërtim të ri mjeko-ligjor për kushërinjtë Bilbil e Jashar Maja që u dhunuan brutalisht nga anëtarë të fisit Rraja në korrik të këtij viti. Mësohet se do të jen...
Forca të shumta policie zbarkojnë në Nikël, dyshimet e para
Forca të shumta policie kanë zbarkuar këtë të shtunë në Nikël. Sipas informacioneve për ABC News mësohet se kontrolle po zhvillohen në Nikël dhe në fshatrat përreth që në orët e para të mëngjes...
Skenë tronditëse/ “Vrite, vrite, u ankuan në Polici për guroren”! Rrajat e Krujës bënë për spital dy vëllezërit.
Dalin pamjet shokuese të dhunës barbare nga fisi Rraja ndaj dy vellëzerve në Fushë Krujë. Bilbil Maja dhe Jashar Maja (vëllezër) janë goditur me sende të forta nga Xhelal Rraja dhe Përparim Rra...
Kapet Redjan Rraja, i dyshuar në atentatin e Sukthit. Do të vritej prokurori Ndoja. Policia në gjurmë të tre të tjerëve.
Policia ka arrestuar shtetasin Redjan Rraja, i cili dyshohet se ka lidhje me atentatin ndaj prokurorit Arjan Ndoji, katër ditë më parë, ku mbetën të plagosur prokurori, shoferi i tij, Andi Maloku,...
Rraja në Prokurori: “Nuk e njoh njeriun që thotë se e kam takuar dhe kërcënuar me armë”.
Deputeti i Partisë Socialiste Rrahaman Rraja është paraqitur sërish sot në Prokurorinë e Tiranës për të dhënë dëshminë e tij mbi me padinë e depozituar nga Taulant Balla, në lidhje me akuzat e pre...
Rama zbulon se gruaja e deputetit Rrahman Rraja po ‘lufton për jetën’me një sëmundje të rëndë.
Kryeministri Edi Rama nuk ka munguar në një qokë pranë gruas së deputetit kaq të përfolur Rrahman Rraja, e shtruar në spital për një sëmundje të rëndë. Ai ka shprehur keqardhje për gjendjen e d...