Etiketa: is_tag

Sali Berisha, ky palaço i Kuvendit nga shtatori e tutje
Nga Ardit Rada E mbani mend kur fliste italisht në Kuvend? Se kur i premtonte vajza shqiptare Berluskonit për në Itali s’e besoj ta kujtoni! Ky njeri që gëzoi çdo pushtet me familje e shoqëri, ...
Sali Berisha, ky “kalë i ngordhur”, që do të sfidojë Amerikën
Nga Ardit Rada Me Kodin Penal të çfarëdolloj regjimi e kohe, Sali Berisha do të akuzohej së paku për fshehje të provave dhe moskallëzim krimi. Nuk po shkoj tek emocionet e shumëku...
“Në 25 prill shumica e shqiptarëve do votojnë Partinë Socialiste”, shkruan Berisha dhe befason gjithë demokratët me parashikimin e tij
Ndërkohë që na ndajnë vetëm 2 jave nga zgjedhjet e 25 prillit, fushatat elektorale është intensifikuar në vendin tonë. Mirëpo nuk mungojnë as gafat. Ish-kryeministri Sali Berisha, së fundmi ka ...
Ora News: Në 26 prill Meta jep dorëheqjen, bëhet Kryeministër dhe Ministër i Brendshëm. Kurse Berisha bëhet President. Braçe: Po ju flet kriminelëve
Sipas Ora News, në datë 26 prill 2021, pra një ditë pas zgjedhjeve, Ilir Meta do lërë Presidencën. Burimet e Ora News bëjnë të ditur se Meta do të lërë presidencën do të marrë postin e Kryemini...
Izet Haxhia del para Gjykatës së Apelit, kërkon përjashtimin e gjyqtarit Vokshi
Ish-truproja i ish-kryeministrit Sali Berisha, Izet Haxhia ka dalë sot para gjykatës së Apelit për të mësuar masën e sigurisë. Para se të fillonte seanca gjyqësore ka pasur debate mes Izet Haxh...