Etiketa: is_tag

“Ejani të shkojmë në burg, që të marrim vesh se ç’ndodh në oborr”
Nga Ardit Rada Sali Berisha e preu biletën. Do torturohet ca nëpër procese gjyqësore aq sa edhe sikur të dalë pa lagur, do jetë 10 vjet më i plakur nga stresi dhe sorrollatjet. Ky është fati i ...
LAJM I FUNDIT: Sali Berisha në prag të arrestimit./ GJKKO cakton masën e sigurisë “Detyrim paraqitje” dhe i bllokohet pasaporta
Gjyjata e Posaçme kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit ka caktuar masën e sigurisë “Detyrim paraqitje” për Sali Berishën. Masa e sigurisë ndaj ish-kryeministrit vjen pas arrestimit të d...
Berisha paralajmëron: Do rrëzojmë regjimin e Edi Ramës me protesta! Po bien sirenat e alarmit
Sali Berisha ka bërë me dije se nga data 12 nëntor do të jetë protesta e radhës e opozitës. “Ka pasur dhe ka një interes të jashtëzakonshëm për protestat dhe përballjet me regjimin e partisë-sh...
Ilir Meta troket në zyrën e Sali Berishës, po flasin për zgjedhjet apo për ‘Amerikën’?
Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka zhvilluar mëngjesin e së martës një vizitë në selinë e Partisë Demokratike, ku është takuar me Sali Berishën. Sipas të dhënave paraprak...
Yuri Kim reagon ndaj Berishës: ‘Luftën kundër minimit të demokracisë…, e përkrahim ligjin? PO’
Zonja Yuri Kim, ambasadore e Shteteve të BAshkuara në Tiranë, me anë të një postimi në rrjetet sociale, ka reaguar ndaj akuzave të Sali Berishës për ndërhyrje në procesin gjyqësor për çështjen...
Berisha shtyu Alibeajn në Kuvend, Kim: Veprime të tilla i përkasin të shkuarës
Ambasadorja e SHBA në vendin tonë, Yuri Kim ka reaguar pas incidentit në Foltoren e Kuvendit, ku ish-kryeministri Sali Berisha ka shtyu Enkelejd Alibeajn duke mos e lejuar të fliste. Nëpërmjet ...
Nesër mbledhja e grupit të PD, Berisha i pa ftuar por thotë se: ‘Jam i pari që do të shkoj’.
Pasi takoi disa antarë të Komisionit të Rithemelimit, ish-kryeministri Sali Berisha ka dhënë një deklaratë për mediat. Në fjalën e tij para gazetarëve, Berisha ka theksuar që i pari që do të je...
Yuri Kim e thotë për herë të parë: Ju tregoj kush i mblodhi provat për të shpallur non grata Sali Berishën
Yuri Kim deklaroi se shpallja non grata e Sali Berishës erdhi pasi u mblodhën prova nga shumë institucione. “Nuk është vetëm DASH. Përfshihen agjenci si Departamenti i Thesarit, FBI, CIA. Përfs...
Në ditën e Azem Hajdarit, Berisha bën thirrje kundër Bashës: ‘Demokratë, flakni në plehra veglën e Ramës në PD! Rimerrni me urgjencë partinë’
Duke kujtuar Azem Hajdarin në 23-vjetorin e vdekjes, Sali Berisha ka shpërthyer ndaj kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha të cilin e quan vegël të Edi Ramës në Partinë Demokratike. Përmes...
Berisha i shmangshëm
Nga: Fatbardh Kadilli/  Të “pashmangshëm” e quante dikur miku im Lela, duke iu referuar peshës dhe forcës politike që Berisha kishte akumuluar në vite. Rritja e peshës dhe forcës së tij ka shkuar n...