Etiketa: is_tag

“Për Libinë marrëveshje për gjithçka”. Por jo për Haftar dhe Serraj
Samiti mbyllet me aprovimin e marrëveshjes. Të dy liderët pranojnë vetëm monitorimin e armëpushimit Nga: Fausto Biloslavo Konferenca e Berlinit ka pjellë një marrëveshje prej 55 pikash për p...
Rama: Temë e samitit të NATO-s- tërmeti në Shqipëri; liderët nga Conte te Trump ‘si të përballohet tragjedia’.
Kryeministri Edi Rama ka folur për media pas Samitit të NATO-s, që u mbajt sot në Londër, me pjesëmarrjen e liderëve botërorë. Kreu i qeverisë shqiptare tha se temë kryesore e tij në këtë Samit ka...
Samiti i pasigurisë – Krerët e G7-s takohen në Biarritz
( FOTO: Hotel du Palais, Biarritz - vendi i samitit) Nga: Deutsche Welle/  Presidenti francez, Emmauel Macron është përgatitur më së miri për samitin e G7-s. Një sfidë diplomatike ndodhet pa...
Çfarë është samiti ‘kinez’ i Dubrovnikut që nisi sot? Rama kërkon heqjen e vizave me Kinën
Në Dubrovnik zhvillohet sot samiti ekonomik mes Kinës dhe vendeve Ballkanit Perëndimor e Evropës Lindore. Pjesëmarrës në të ashtuquajturën platformë të bashkëpunimit “16 plus 1” është edhe Krye...
Ndërpritet samiti Trump-Kim pasi Koreja e Veriut kërkoi heqjen e sanksioneve.
Samiti mes presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump dhe liderit të Koresë së Veriut, Kim Jong-un përfunduan pa marrëveshje pasi Shtetet e Bashkuara refuzoi kërkesat e Koresë së Veriut pë...
Samiti Trump- Putin në Buenos Aires: ballë për ballë për të diskutuar mbi Ukrainën
-Pas paqartësive të Trump mbi takimin me Putin në Argjentinë, arrijnë thashethemet e para rreth konfirmimit të samitit. Kremlini menjëherë ishte deklaruar se ishte ne favor- Në mes të tensionit...
Samiti i Sirisë mori ‘hapa të mëdha’ drejt përfundimit të luftës: SHBA
  AFP Brussels (AFP) - Samiti i Stambollit mbi Sirinë mori "hapa të mëdhenj" drejt përfundimit të luftës civile, por situata mbetet e rrezikshme me kaq shumë forca të armatosura të huaj...
Sot samiti Trump-Putin: Çfarë thotë presidenti Amerikan para takimit?!
(FOTO: Presidenti Trump dhe Melania kanë mbërritur në Finlandë)/ Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, sapo ka mbërritur në Finlandë,  do të takojë homologun e tij, Vladimir Putin ,...
Media dhe politika botërore shikojnë presidentin Trump pas samitit Korean
Agjencia shtetërore e lajmeve e Koresë së Veriut, ditën e Shtune, e quajti samitin inter- Korean si një faqe të kthyer për ishullin Korean, ndërsa presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ...
Presidenti Donald Trump do të marrë pjesë në Samitin e NATO-s në Bruksel; marrin fund “qarjet” e mediave.
Shtëpia e Bardhë ka njoftuar të Martën se presidenti Donald Trump, personalisht, do të marrë pjesë në Samitin e NAATO-s në muajin Maj. Kështu mbyllet edhe një portë për spekulimin e disa mediave q...