Etiketa: is_tag

E rritur nga nëna lesbike dhe punëtore në furrë buke/ Kryeministrja që po sfidon Vladimir Putinin.
  Kryeministrja e Finlandës u bë kryeministrja më e re në botë pasi mori mandatin në moshën 34-vjeçare në vitin 2019. Ajo ka qenë vazhdimisht në qendër të vëmendjes për shkak të shkuarës së...
Sanna Marin: ‘Jemi së bashku për Ukrainën, jemi për hapjen e negociatave Shqipëri-BE’.
Fillimisht,  kryeministre e Finlandes, Sanna Marin u ndal te marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe Finlandës që prej vitit 1956 kur Evropa asokohe dukej ndryshe. Kryeministrja finlandeze bëri thirrje...
Sanna Marin, kryeministre e Finlandës, mirëpritet me ceremoni zyrtare nga Rama në selinë e Qeverisë.
Kryeministrja finlandeze Sanna Marin ka mbërritur në ambientet e Kryeministrisë shqiptare ku dhe është nderuar me ceremoni zyrtare. Mikpritësi ishte kryeministri shqiptar Edi Rama...
Finlanda gati për të zgjedhur kryeministren më të re në botë
  9 dhjetor (UPI) - Sanna Marin e Finlandës mund të bëhet kryeministrja ne detyre më e re në botë këtë javë, në moshën 34 vjeçare, pasi ajo u zgjodh nga partia e saj të dielën vonë për të ...