Etiketa: is_tag

BE në zi/ Shuhet David Sassoli, 65 vjeç, President i Parlamentit Evropian
Presidenti i Parlamentit Evropian, David Sassoli, në moshën 65-vjeçare, është ndarë nga jeta në orët e para të mëngjesit të 11 janarit. Lajmin e ka bërë të ditur zëdhënësi i tij p...
Edhe presidenti i PE, Sassoli, në karantinën e anti COVID-19; vet izolohet
Presidenti i Parlamentit Europian, David Sassoli, ka thënë se ai do të punojë nga shtëpia për dy javët e ardhshme pasi vizitoi Italinë në fundjavë dhe do të ndjekë masat për vetë izolim. Sassol...
Sassoli-Rama/ Presidenti i PE-së: “Ndodhi një ngadalësim për negociatat’, Por ‘fillojmë përsëri!’.
Gjatë një konference të përbashkët në kryeministri, mes Edi Ramës dhe Presidentit të Parlamentit Europian, David Sassoli, ky i fundit u shpreh se “JO-ja” për negociatat ishte “zhgënjim si për shoq...
Presidenti i Parlamentit Europian, David Sassoli nis vizitën në Tiranë.
Presidenti i PE-së, Sassoli ka nisur sot vizitën në Tiranë, ku është pritur nga kryeministri Rama para selisë së qeverisë. Gjatë vizitës së tij në Tiranë, presidenti Sassoli do të zhvillojë bisedi...
Presidenti i PE: ‘Europa është me shqiptarët, gati të rindërtojmë’ pas tërmetit.
Presidenti i Parlamentit Evropian, David Sassoli ka reaguar për situatën e krijuar në Shqipëri pas një serie tërmetesh këto tre ditët e fundit. Pasi jep mbështetje për të gjithë shqiptarët, Sassol...
Një gazetar italian zgjidhet president i Parlamentit Evropian
  (David Sassoli: "Imagjinoni  Paris, Madrid, Berlin dhe Rome larg Londrës, sa e dhimbshme!)/ Ish gazetari italian, David-Maria Sassoli është zgjedhur si president i ri i parlamentit It...