Presidenti i PE-së, Sassoli ka nisur sot vizitën në Tiranë, ku është pritur nga kryeministri Rama para selisë së qeverisë. Gjatë vizitës së tij në Tiranë, presidenti Sassoli do të zhvillojë bisedime me kryeministrin Edi Rama, presidentin Ilir Meta, kryeparlamentarin Ruçi dhe drejtuesit e opozitës, Basha e Kryemadhi. risë.

AXHENDA:

Në orën 11:00 Presidenti i Parlamentit Europian, David Sassoli ka pasur një takim me ambasadorin e BE në Tiranë, Luigi Soreca. Më pas, në orën 11:30, Sassoli është pritur nga Kryeministri i vendit, Edi Rama. Pas takimit Rama dhe Sassoli do të mbajnë një konferencë të përbashkët për shtyp në mjediset e Kryeministrisë.

Në orën 15:15 Sassoli do të mbajë një fjalë në seancën plenare të Kuvendit të Shqipërisë.

Veritas.com.al/