Etiketa: is_tag

Pse dhëndri i Trump, Jared Kushner po ndërton resorte dhe hotele luksoze në Shqipëri dhe Serbi
Nga Mary K. Jacob, New York Post Jared Kushner, dhëndri i ish-Presidentit Donald Trump dhe një figurë e shquar në politikën amerikane, i ka vënë syrin Ballkanit me planet e tij për ndërtimin e ...
Kushner, dhëndri i Trump-it, projekt turistik për Sazanin: VOA
Kompania amerikane Affinity Partners, e sipërmarrësit amerikan Jared Kushner, dhëndri i ish presidentit Donald Trump, synon të realizojë dy projekte të mëdha turistike në Shqipëri, së bashku me nj...
Sazani, katër ditë nën flakë. Greqia sjell avionin e madh ‘bombardues të ujit’ Canadair!
Prej katër ditësh,ishulli i Sazanit është në betejë me flakët dhe tashmë qeveria shqiptare, në vështirësi për të shuar zjarrin me mjete rrethanore ka vendosur që të ndërhyjë nga ajri. Për këtë i k...
Kritike situata në Sazan, shtohen forcat për shuarjen e zjarrit
 Vijon të jetë kritike situata në ishullin e Sazanit, pasi flakët po përhapen për shkak të erës. Lajmin e ka bërë të ditur vetë ministri i Mbrojtjes në Shqipëri, Niko Peleshi. Ai ka ...
Turistët ia vunë zjarrin? Ishulli i Sazanit 3 ditë në luftë me flakët, gjenden 3 predha të paplasura!
Prej tre ditësh, ishulli i Sazanit është në betejë me flakët dhe situata vijon të jetë shqetësuese. Zjarri është  aktiv në një sipërfaqe te konsiderueshme në pjesën lindore të ishullit përballë qy...
Për pak minuta 4 peshkatarët do të humbnin jetën: Tregon oficeri i tragetit që i shpëtoi në det.
Dje në mesnatë, një peshkarexhe është  mbytur në afërsi të ishullit te Sazanit.  4 peshkatarët që ndodheshin peshkarexhë mbetën në det të hapur duke rrezikuar jetën. “Nëse brenda një kohe të sh...