Etiketa: is_tag

“Konfliktet ju mbajnë në vend numëro”, kancelari gjerman, nga Tirana- mesazh Kosovës dhe Serbisë.
Kancelari i Gjermanisë, Olaf Scholz, në fjalën e mbajtur në takimin në kuadër  të Samitit të Berlinit që po mbahet në Tiranë, u shpreh se, ky është një proces që do të shërbejë për të forcuat ...
Olaf Scholz të hënën, një ditë para Samitit, mbërrin në Tiranë. Arsyet…
Nga Anila Shuka DW Kancelari gjerman do të marrë pjese në Samitin e Procesit te Berlinit dhe pritet të bëjë takime bilaterale edhe me përfaqësuesit e Kosovës dhe Serbisë. Kancelari gjerman O...
Scholz u dëmtua gjatë stërvitjes, shfaqet si pirat dhe thotë se mirëpret të gjitha memet
Kancelari gjerman Olaf Scholz ka publikuar një foto ku është shfaqur me sy të fashuar, dy ditë pasi pësoi një dëmtim gjatë stërvitjes. “Kush e ka dëmin…Mezi pres memet. Faleminderit për urimet,...
Scholz: ‘Si ta shmangim një Luftë të Ftohtë të re? Vizioni im’.
 Bota po përfshihet në një zhvendosje tektonike epokale. Është ky reflektimi i parë i kancelarit gjerman, Olaf Scholz, i cili ka shkruar një editorial lidhur me mundësitë e pasjes së nj...
Vizita e parë e kancelarit gjerman në Ballkan, Rama i bashkohet në samitin e Greqisë
( Foto: Arkiv) Kancelari gjerman Olaf Scholz nis një vizitë dy ditore në Evropën Juglindore nga Kosova, Serbia, Maqedonia Veriore, Bullgaria si dhe në Greqi, me fokus në afrimin e vendeve të Ba...
Kancelari Gjerman, Scholz, do të vizitojë Shqipërinë
Kancelari gjerman Olaf Scholz ka njoftuar se do të vizitojë vendet kandidate në Ballkanin Perëndimor muajin e ardhshëm përpara samitit të 30 majit të BE-së që do të shqyrtojë situatën në Ukrainë d...