Etiketa: is_tag

Mitsotakis humb Athinën dhe Selanikun; dy kryetarët që erdhën në Himarë për Belerin, dështuan në vendin e tyre.
Një disafatë të rëndë ka pësuar partia e kryeministrit Kyriakos Mistotakis, “Demokracia e re”, në raundin e dytë të zgjedhjeve lokale, që u zhvilluan ditën e dielë. Sipas të dhënave nga numërim...
Skandali/ Vjosa Osmani publikon foto nga Samiti i Selanikut, por ‘pret’ kryeministrin e Shqipërisë! Debate të forta në Prishtinë
Kjo foto e publikuar nga Presidentja e republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, nga takimi që u zhvillua dje në Selanik mes liderëve të 12 vendeve, ka shkaktuar reagime të shumta. Kjo foto është shkre...
Koncert për Ukrainën/ Artistët grekë, mesazh në ditën e fitores ndaj fashizmit
// // f;f++){var e=c.concat(d[f].split(""));ea[f]=e;for(var k=0;k2];h=b[(h&3)4];g=b[(g&15)6];l=b[l&63];c[f++]=k+h+g+l}k=0;l=d;switch(a.length-e){case 2:k= a[e+1],l=b[(k&15)2]...
Në Selanik zbulohet thesari mahnitës, kurora dhe unaza ari, deri edhe statuja perëndish.
-Sipas TCH. Ndërtimi i një rrjeti metroje nën qytetin grek të Selanikut ka zbuluar një thesar të jashtëzakonshëm të objekteve të lashta, si kurora dhe unaza prej ari dhe statuja të perëndeshës ...
Tsipras: Pas nëntë vjet ‘katharsis’, ekonomia e Greqisë nis kurs pozitiv
Kryeministri i Greqisë, Aleksis Cipras mban një fjalim në ceremoninë e përurimit të Panairit të 83të Ndërkombëtar  të Selanikut, ku thotë se me ritjen ekonomike që po ndodh “e bëjmë Greqinë përsër...
Pavlina, një diplomate ndryshe…
Nga: Anila Rezhda, shkrimtare/ Pavlina Evro, atletja shqiptare që në 1984-rën do thyejë dhe mbajë deri më sot rekordin në 1500 m në Nicë, Francë, është Konsullja Shqiptare në Selanik. Nuk është...
Stuhi në Halkidiki, akull në Olimp, uji mbi makina, në rrugë dhe nëpër hotele. Evakuohen turistët.
Shira me erëra të fuqishme kanë detyruar evakuimin e dhjetëra njerëzve në Halkidiki të Selanikut. Në  disa hotele kanë vërshuar ujërat, ndërsa qindra vetura kanë përfunduar nën ujë ose baltë në...