Etiketa: serbia

Rreshtimi i Serbisë përsëri me Perëndimin është lajm i mirë për rajonin, thotë Rama
 Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka deklaruar se rreshtimi i Serbisë krah Perëndimit është lajm i mirë për rajonin. Reagimi i kreut të qeverisë shqiptare në Twitter erdhi pas pezul...
Ambasada amerikane në Beograd kërkon nga Kosova lejimin e mbajtjes së zgjedhjeve të Serbisë
Nga DRENI HUMBEQA Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Serbi, përmes një njoftimi në Twitter, ka potencuar faktin se serbët e Kosovës me të drejtë vote në Serbi duhet t...
Serbët e Kosovës të votojnë në referendumin e Serbisë në 16 janar/ Kërkon BE
Shefi i politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, bëri thirrje të enjten që qytetarëve serbë të Kosovës t’u mundësohet pjesëmarrja në referendumin e 16 janarit për ndryshimet ...
Rama: ‘Në Beograd kam kërkuar njohjen e Kosovës shqip’
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në një replikë me komentuesit në median sociale Facebook është përgjigjur në distancë për praninë e flamujve serbë në rrugët e Tiranës. Rama shkruan se, dit...
Joe Biden i kërkon Vuçiçit ‘njohje të ndërsjelltë me Kosovën’.
Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden i ka kërkuar presidentit serb, Aleksander Vucic, njohjen e Kosovës. Këtë ai e ka bërë në një letër urimi, drejtuar Vuçiç, në ditën e ...
HAXHIU PËR VAKSINIMIN E QYTETARËVE NË VERI TË KOSOVËS/ HOTI U DORËZUA SI KURTI PARA SERBISË
Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu, ka folur për iniciativën e Serbisë për t’i vaksinuar qytetarët në Veri të Kosovës, veprim që sipas haxhiut është dorëzim para Serbisë, njof...
Sondazh: Serbët pro fillimit të luftës në Kosovë, paraqiten edhe vullnetarë për të luftuar
Hulumtimi i fundit i opinionit publik nga Qendra Beogradase për Politika të Sigurisë i publikuar të premten ka zbuluar se qytetarët serbë nuk e përjashtojnë luftën dhe intervenimin ushtarak në Kos...
“I neveritur nga deklarata e ministrit serb”, Rama: Çlirimtarët janë në Kosovë, kriminelët në Beograd
Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur deklaratës së ministrit serb Aleksandër Vulin. Gjatë një komunikimi me gazetarët Rama tha se Serbia nuk mund të hapë gojën se sa ka avancuar Shqipëria në m...
Tim Judah: Marrëveshja Kosovë-Serbi në Washington asgjë befasuese, ri-angazhim çështjesh të njohura
Tim Judah analist për çështjet  e Ballkanit  në revistën Britanike ‘The Economist’ thotë për Top Channel se pikat e  marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë, janë një  ri-angazhim për të normaliz...
Kjo grirja e sallatës në Tiranë rreth asaj që ndodhi në Uashington…
Nga Denis Dyrnjaja Kjo grirja e sallatës tani, sidomos në Tiranë për atë ndodhi në Washington të përzien barkun. Të gjithë ata që sulmuan Trumpin dhe të dërguarin e tij Richard Grannell, sot...
Faqja 1 prej 512345