Etiketa: is_tag

Situata nga reshjet, zvogëlohet sipërfaqja e përmbytur në Shkodër e Lezhë
Territori i Bashkisë së Shkodrës duket se po shkon drejt normalizimit të situatës së krijuar nga reshjet dhe përmbytjet e ditëve të fundit. Sipas raportit të vëzhgimit të bashkisë, mëngjesin e...
Moti me reshje shiu/ Lezha vijon të jetë në vështirësi, disa akse ende të bllokuara!
Situata e krijuar nga përmbytjet në Lezhë vijon të jetë e rënduar. Sipas të dhënave zyrtare të emergjencave gjatë 34 orëve të fundit kanë rënë 40 mm shi dhe ka prezence ujë në 4 banesa si dhe janë...
Reshjet e shiut boshatisin plazhin e Shëngjinit, kaos në qarkullim
  Rajoni i Lezhës është përfshirë nga reshje të dendura të shiut gjatë ditës së sotme. Kjo situatë ka zbrazur plazhin e Shëngjit dhe pjesa më e madhe e pushuesve janë larguar nga bregde...
E papritur e motit, nga dielli verbues në rrebeshe shiu dhe rrufe
 ( Foto: Sot, nën shi,  para Arena Albania Stadium)  Ashtu siç ishte parashikuar, reshjet e shumta të shiut kanë përfshirë një pjesë të madhe të vendit. Rrebeshet e s...
Reshjet e shiut sjellin situatë të mirë hidroenergjitike
(Baseni i liqenit te Fierzes - 2 prill 2022)  Reshjet e shiut që kanë nisur në gjithë vendin prej ditësh, kanë bërë që situata hidrike në vend të normalizohet. Liqeni i Fierzës i ka ndjer...
Fillon shiu në Kukës, shuhen të gjitha vatrat e zjarrit
Prej disa minutash në qarkun e Kukësit kanë filluar reshje të dendura shiu dhe breshëri. Raportohet se si pasojë e reshjeve janë shuar të gjitha vatrat e zjarrit në këtë qark, të cilat shkaktua...
MOTI: Të dielën fillon shiu, ndoshta edhe me rrebeshe
Pas një jave me temperatura ekstremisht të larta si pasojë e masave ajrore tepër të nxehta sahariane, në këtë fundjavë priten ndryshime të kushteve atmosferike. Duke nisur nga dita e shtunë, gr...