Etiketa: is_tag

Ilir Meta përdor fjalën ‘i infiltruaar’ kundër Bashës- një fjalor i vjetër i Sigurimit të Shtetit që Meta e njeh nga brenda.
Ilir Meta ka vijuar me akuzat për Lulzim Bashën duke e cilësuar si të shitur dhe i infiltruar që ndante fitimet me mafien dhe ishte infiltruar për të bërë opozitë fasadë. “Ka rënë prej kohësh  ...
Dritan Prifti i kujtonte Metës dosjen e spiunazhit të cilën mediat e censuronin: Si raportonte shokët në sigurim
  Dje Autoriteti i Dosjeve ka publikuar disa detaje nga dosja vuluminoze e Ilir Metës si ish bashkëpunëtor i Sigurimit të Shtetit. Këto detaje nuk janë aq të panjohura për shqiptarët ku mun...
Kur Dritan Prifti akuzonte Ilir Metën si “një spiun komunist”
Ditën e martë Autoriteti për Informim mbi Dosjet e Sigurimit të Shtetit, zbuloi se një personazh i nivelit të lartë i politikës shqiptare me inicialet I.M, rezulton se ka qenë bashkëpunëtor i ish-...
Shantazhi i presidentit Nishani me dosjet e Sigurimit të Shtetit/ Gurakuqi: ‘Nuk jam as Satelit, as Vigjilent; Nishani në gjyq’.
Koment nga TCH/ Ditë më parë, ish-deputeti i PD-së, Romeo Gurakuqi akuzoi drejtpërsëdrejti Bujar Nishanin se e kishte përjashtuar si kandidat për zgjedhjet e ardhshme. Më datë 25 dhjetor, Gurak...
E dini se mes 100 zyrtarëve të shtetit, 4 prej tyre kanë qenë sipunë të Sigurimit?!
Nga Alket Aliu, AFP.al/ Rreth 4% e zyrtarëve aktualë në institucionet tona shtetërore  figurojnë të kenë bashkëpunuar me ish-Sigurimin e Shtetit gjatë kohës së komunizmit. Kështu pohon të paktë...
Zbulohet e kaluara në Sigurimin e Shtetit e kreut të PD-së, Shkodër.
Zbulohet e shkuara e kryetarit të PD-së së Shkodrës, Ramiz Çobaj, i cili u tërhoq nga lista e kandidatëve për deputetë, pasi u ndje i fyer për pozicionin ku e kishte vendosur lideri i PD-së, Lulzi...