Etiketa: is_tag

Kush i rekrutoi për të luftuar për ISIS? SPAK do të marrë në pyetje gratë shqiptare që u kthyen nga Siria
Prokuroria e Posaçme Anti-Korrupsion pritet që në vijim të marrën në pyetje 5 gratë të cilat këtë diel u kthyen në Shqipëri  nga Siria. Burime nga SPAK bëjnë me dije se gratë do të merren në p...
Dëshmitë e dy grave shqiptare pas kthimit nga Siria: TCh
Muhamed Veliu: Flori, Muhamed Veliu jam si je, flas nga Libani. Më në fund kemi lajme të mira Flori: Faleminderit shumë Muhamed Veliu: Fol me motrën që ti më merrje në telefon dhe intereso...
Ndodheshin të ngujuar në kampin e ferrit ‘Al Hol’ në Siri, mbërrijnë në atdhe 5 gra dhe 14 fëmijë! Rama: ‘Operacion i rrezikshëm, do të ketë një tjetër!’
Shkon në 25 numri i shqiptarëve të riatdhesuar nga kampet e ferrit në Siri, Roj e Alhol. Këtë të diel 5 gra shqiptare dhe 14 fëmijë që jetonin prej vitesh në kampin famëkeq “Al Hol” në Siri kanë s...
Riatdhesimi shqiptarëve nga Siria/ Marc Ghorayeb tregon detajet e operacionit të tretë
Marc Ghorayeb, këshilltar jo rezident i kryeministrit Edi Rama në Lindjen e Mesme në një intervistë për të dërguarin e Top Channel në Liban Muhamed Veliu shpjegon si u bë i mundur nxjerrja nga k...
Sulmi i parë i epokës Biden: Goditet Milicia në Siri
Lorenzo Vita Epoka e Joe Biden në Shtëpinë e Bardhë fillon në nivel nderkombëtar me sulmin e parë në Siri. Siç konfirmohet nga Pentagoni, presidenti i Shteteve të Bashkuara ka urdhëruar një bom...
U shpëtuan nga kampi në Siri, 4 fëmijët dhe gruaja prekin tokën shqiptare!
Amar Rasha, Emel Rasha,Hatixhe Rasha nëna e tyre Floresha Rasha dhe Endri Dumani, kanë prekur tokën shqiptare pas shumë vitesh në Siri. Pamjet e kësaj dite të shënuar për ta, janë transmetuar d...
Do të kthehen fëmijët nga Siria/ Rama niset drejt Libanit: ‘Të parët do marrim 4 fëmijë e një grua’.
Finalizohet sot pjesa e parë e operacionit të kthimit në Shqipëri të fëmijëve dhe grave që ndodhen në kampin e Al Holit në Siri. Kryeministri Rama para nisjes për në Liban tha se të parët...
Në rast se vijnë sirianë, Shqipëria po bën gati 6 pika pritëse.
Pas krizës në Evropë me refugjatët nga Siria, Shqipëria po parapërgatitet për të qenë gati në rast se do të përballet me një situatë të tillë emergjente. Burime të sigurta bëjnë me dije se katër i...
Erdogan do të takohet me Trump në SH.B.A. për të diskutuar për “zonën e sigurt” të Sirisë: Presidenca Turke
  Ankara (AFP) - Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan dhe homologu amerikan Donald Trump ranë dakord gjatë një telefonate për t'u takuar në Uashington muajin tjetër për të diskutuar një "z...
Pompeo është gati për një tur në Lindjen e Mesme për të siguruar aleatët arabë…
Washington Free Beacon raporton: "Sekretari i shtetit Mike Pompeo është gati të niset për një turne në Lindjen e Mesme javën e ardhshme në një përpjekje për të nxitur udhëheqësit rajonalë për t'u ...