Etiketa: is_tag

NGA ERDOGAN TE ORBAN, JA AKSI ANTI SOROS
Roberto Vivaldelli Kaq të ndryshëm, kaq të ngjashëm, kryeministri hungarez Viktor Orban dhe presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan kanë diçka të përbashkët: të dy e shohin financierin liberal Geo...
‘Sorosi i ri’: Marlow Media Exposé zbulon pushtetin e High Tek Laurene Powell Jobs
  ALEXANDER MARLOW Laurene Powell Jobs, të cilën Vox e përshkruan si "një nga filantropët më të rëndësishëm në botë", është e veja e themeluesit të Apple dhe miliarderit guru te kompjut...
Kureshtarët pas ngjarjeve në Amerikë/ Cili është George Soros?
Emanuel Pietrobon George Soros është një nga personazhet më të përfolur të dekadës së fundit. I idolatruar dhe i prezantuar nga disa si një kampion i liberal-progresizmit dhe filantropist, i ak...
George Soros emëron shefin e Kompanisë ‘Smartmatic Parent’ për të drejtuar Fondacionet e Shoqërisë së Hapur
Donatori politik i mjtë, filantropi miliarder George Soros ka emëruar Mark Malloch-Brown, kryetarin e SGO, i cili zotëron kompaninë e softuerit për votimin Smartmatic, që të jetë presidenti i ri i...
Prapa grupit që shtyn një reagim të celebriteteve globale ndaj koronavirusit kinez: Stafi i Obamës, Bill Gates, Soros.
  DAVID NG Fushata e të famshmëve #PasstheMic për rekrutimin e Julia Roberts,Hugh Jackman dhe yjeve të tjerë të listave A të Hollivudit për të mbikqyrur llogaritë e tyre në mediat socia...
Itali/ “Sulmi ndaj lirës? Ishte një sukses.” Dhe tani Soros mbështet sardelet.
Soros pranon sulmin ndaj Italisë dhe mbështet Santori & Co. Tani ai është i gatshëm të kthehet në fushë me një projekt në favor të "shoqërisë së hapur" dhe emigracionit Nga: Andrea Indini ...
Hungaria lëshon alarmin në lidhje me planin e Sorosit për Rrjetin e Universitetit Global prej 1 miliardë dollar
Nga: JACK MONTGOMERY Qeveria hungareze po tringëllon zilet e alarmit mbi planet e aktivistit të kufirit te hapur George Soros për të ndërtuar një rrjet universitar global 1 miliardë dollarësh....
George Soros akuzon Facebook-un se po punon për rizgjedhjen e presidentit Trump
Nga: AMY FURR   Facebook po ndihmon për të rizgjedhur Presidentin Trump në vitin 2020 në këmbim të mbrojtjes, pohoi miliarderi George Soros të enjten në Davos, Zvicër. “Facebook do t...
George Soros në Davos: Zgjedhjet e vitit 2020 do të përcaktojnë ‘fatin e botës’
Nga: JOSHUA CAPLAN Miliarderi i krahut të majtë George Soros të enjten njoftohet se paralajmëroi se zgjedhjet e vitit 2020 do të përcaktojnë "fatin e botës" dhe ka fshikulluar Presidentin Donal...
Soros ka financuar Islamin radikal në Francë.
George Soros ka financuar Aleancën Citoyenne, një shoqatë franceze e lidhur me Vëllazërinë Myslimane, organizate islamike e nxjerrë jashte ligjit ne shumë Shtete, përfshirë Egjiptin Nga: Robert...