Etiketa: is_tag

Arrestohet në Spanjë Lulzim Berisha
Policia e Shtetit njoftoi se është arrestuar në Spanjë, Lulzim Berisha. Ai ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet shqiptare dhe pas arrestimit kanë nisur procedurat për ekstradimin ...
Merr fund pengesa për ekstradimin e të dyshuarve për krime mes Spanjës dhe Shqipërisë
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, të hënën e 4 tetorit, ka nënshkruar memorandumin me kryeministrin e Mbretërisë së Spanjës, Pedro Sánchez, për bashkëpunimin në çështjet e arsimit të lartë. ...
Rama nis vizitën në Spanjë, fillimisht takohet me presidenten e Kongresit spanjoll
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, të hënën e 4 tetorit, ka zhvilluar një takim zyrtar me presidenten e Kongresit të Deputetëve të Spanjës, Meritxell Batet, në Madrid të Spanjës. Ai ndodhet n...
Shqipëria dhe Spanja, marrëveshje për ekstradimin e shtetasve
Ministri i Drejtësisë në Republikën e Shqipërisë, Ulsi Manja, në një deklaratë për mediat ka bërë me dije se, është arritur një marrëveshje me autoritet spanjolle. Ai e ka cilësuar këtë nën...
Mega- operacioni i policisë shqiptare dhe spanjolle: Në pranga 107 persona.
Agjentët e Policisë Kombëtare, në një operacion të përbashkët me Mossos d’Esquadra dhe autoritetet e Gjermanisë dhe Shqipërisë, me mbështetjen e EUROPOL-it, kanë arrestuar 107 persona në kuadër të...
Ish-mbreti i Spanjës po largohet nga vendi në mes të skandalit financiar
Associated Press Reporter Ish-mbreti Juan Carlos ka thënë se po largohet nga Spanja për të jetuar në një vend tjetër mes një skandali financiar. Website i familjes mbretërore të hënën publik...
Maria Branyas: Gruaja më e moshuar në Spanjë, 113 vjeç, mund koronavirusin.
Një grua 113-vjeçare - që besohet të jetë gruaja më e vjetër në Spanjë - është shëruar nga koronavirusi, thanë zyrtarët. Maria Branyas u diagnostikua me Covid-19 pasi vendi u mbyll në mars. ...
Mbi 10000 viktima në Spanjë, 950 vetëm në 24 orët e fundit
10003 persona kanë humbur jetën në Spanjë nga koronavirusi, 950 vetëm në 24 orët e fundit, raporton Ministria e Shëndetësisë. Numri i rasteve të konfirmuara ka arritur mbi 110 mijë, sipas të dhëna...
Një princeshë spanjolle është e para mbretërore në botë që vdes nga koronavirusi
  Princesha Maria Tereza e Bourbon-Parma, kushërira e mbretit Felipe IV të Spanjës, vdiq të enjten nga COVID-19. Princesha 86-vjeçare është e para anëtare e një familjeje mbretërore që ...