Etiketa: is_tag

“Spitalet, në një nivel me ato europiane”, Rama tregon çfarë i tha i ministri i Jashtëm pas operimit.
Kryeministri Edi Rama në takimin e zhvilluar për “Autonominë Menaxheriale për spitalet rajonale u shpreh se tashmë spitalet janë në një tjetër stad dhe nuk kanë të krahasuar me gjendjen e 10 vitev...
“Na marrshin të keqen nëse ikin…”, Rama: Autonomia spitalore, kushte dinjitoze e më shumë të ardhura për mjekët
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama foli për autonominë spitalore, si një qasje kjo, e cila sipas tij do të rrisë performancën dhe do përmirësojë ndjeshëm kushtet financiare të bluzave të bardha....
Autonomia Spitalore/ Rama: Më shumë të ardhura për mjekët që punojnë më shumë, ja si do funksionojë.
“Autonomia Spitalore, një hap i ri dhe vendimtar në reformën e shërbimit shëndetëso, më shumë përgjegjësi dhe më shumë të ardhura për mjekët që punojnë më shumë” është kjo nisma e re e prezantuar ...
“Askush të mos ketë frikë”, Rakacolli: Kapacitetet spitalore mjaftojnë për të trajtuar Covid-19
Kryetarja e Komitetit Teknik,Mira Rakacolli, duke folur në konferencë, deklaroi se duhet të mos kemi asnjë frikë. Rakacolli theksoi se kapacitetet spitalore do të mjaftojnë për të trajtuar Covi...
Manastirliu: Kemi ende 15-20% shtretër të lirë në tre spiralet Covid
Ministrja e Shëndetësisë dhe e Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu në një komunikim me median për rimbursimin 100% të paketës bazë të trajtimit ambulator për pacientët e diagnostikuar me COVID...
Rama: Opozita nuk e njeh spitalin, por terrorizon qytetarët për të fituar pushtet.
Kryeministri Edi Rama nga Fieri akuzoi opozitën se me deklaratat e tyre të përditshme për pandeminë po ngjall terror te qytetarët.  Ai lexuoi edhe mesazhin e një personaliteti të njohur, por ...
Rama: 30% e kapacitetit në spitale është i lirë, COVID4 akoma pa pacientë
Kryeministri Edi Rama bashkë me ministren e Shëndetësisë Oigerta Manastirliu dhe ministrin e Rindërtimit Arben Ahmetaj po mbajnë një deklaratë për shtyp ditën e sotme në lidhje me situatën e vësht...
Manastirliu: Spitali COVID3 është gati, do hapet kur të mbushen kapacitetet e dy spitaleve COVID
“Do të hapim spitalin COVID3, mjekët dhe infermierët i kemi trajnuar, spitali është i gatshëm të hapet sot, nesër, në çdo moment që do të ezaurohen kapacitetet e dy spitaleve të para”, deklarata...
COVID19/ Bie ndjeshëm numri i të shtruarve dhe i urgjencave në dy spitalet.
Kjo javë nis me lajme të mira nga 2 spitalet Covid, pasi numri i të shtruarve ka rënë ndjeshëm krahasuar me javën e kaluar, sakaq edhe numri i urgjencave. 10 në terapi intensive dhe 4 në intubi...
COVID19/ A po shkojmë drejt fundit? Në javën e pestë ra numri i shtrimeve në spitale
Në javën e pestë  të Shqipërisë me Covid 19, kryeministri Edi Rama përcolli një mesazh optimizmi duke theksuar se “FALË MASAVE TË SHPEJTA E TË FORTA DHE REZISTENCËS TË SHKËLQYER, 10 DITËT E FU...