Etiketa: is_tag

“Mjekëve do t’u paguhen orët shtesë”/ Rama-Manastirliu: Vepra më e madhe në tre dekadat e fundit, fillim i ri për shëndetësinë.
U inagurua sot Spitali i ri Qendror në QSUT, një spital krejtësisht i ri i ndërtuar nga themelet për sëmundjet e brendshme, në kompleksin e Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza”. Kryemin...
Nëna dhe foshnja shpëtohen në Maternitetin e Tiranës, mjekët bëjnë mrekullinë
TIRANË– Rastet e suksesit në maternitetin “Koço Gliozheni” në Tiranë nuk janë të izoluara. Një nënë me foshnjën e saj kanë shpëtuar mrekullisht falë ndërhyrjes së ekipit mjekësor të këtij spitali ...
Në pranga për ‘shpërdorim detyre/ Zyrtari i Financave, Arlind Gjokutaj, urgjent në spital për probleme me zemrën!
Tri orë seancë i janë dashur gjyqtares Rexhina Merlikës t’i qëndrojë masës së caktuar nga Prokuroria ‘arrest me burg’ për Arlind Gjukutajn, Alban Rulin e Fatmir Hoxhën.  Gjykata penale ka vendosur...
Çfarë të bëjmë në këtë të nxehtë mr 40 gradë C? Ja si po e përjetojnë vapën qytetarët
Dhjetëra qytetarë po presin në radhë në qendrën e konsultave ne QSUT, në 40 gradë C. Këtë të mërkurë vijojnë të jenë prezente masat ajrore me origjinë afrikane duke diktuar në vendin tonë mot t...
Flet e bija… Realizohet me sukses operacioni në zemër i kompozitorit Limos Dizdari!
Kompozitori Limos Dizdari ia ka dalë të fitojë betejën me sëmundjen pas një muaji qëndrimi në spital. Lajmin e mirë e ka bërë me dije vajza e tij Alda përmes një postimi në rrjete sociale. Teks...
U përplas bashkë me foshnjën, përkeqësohet shëndeti i Arjan Konomit, futet në reanimacion
Arjan Konomi, kryefamiljari që u aksidentua të dielën në Tiranë, teksa kalonte vijat e bardha bashkë me gruan dhe fëmijën 3 muajsh, është në gjendje jo të mirë shëndetësore. Shëndeti i tij ësht...
Zelenskyy: Sulmi i Rusisë mbi maternitetin dhe spitalin e fëmijëve në Ukrainë, ‘provë genocidi’.
Zelenskyy, Blinken dhe liderë të tjerë denoncojnë sulmin ajror rus në spitalin ukrainas që la 3 të vdekur Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskyy dënoi të mërkurën sulmin rus në një maternitet dh...
Humb jetën në spitalin e Trauma 21-vjeçari Aldi Rama që vrau nënkomisarin Saimir Hoxha!
Aldi Rama, 21-vjeçari që vrau dje nënkomisarin Saimir Hoxha në Lezhë, ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm në spitalin e Traumës. I riu qëlloi veten me pistoletë në fyt, në lagunën e Kune-Vainit gja...
Tragjedia në Tetovë, shkrumbohet nga flakët spitali COVID, humbin jetën 14 pacientë!
14 persona humbën jetën dhe shumë të tjerë mbetën të plagosur mbrëmjen e djeshme në Tetovë të Maqedonisë së Veriut, pas përfshirjes nga flakët të spitalit COVID. Zjarri tashmë është shuar plotësis...
Spitali ‘turk’ i Fierit: Në 3 muaj u shërbyen mbi 10 mijë qytetarë
Mbi 10 mijë qytetarë kanë marrë shërbime në Spitalin Memorial të Fierit, në 3 muaj nga fillimi i funksionimit të tij. Në një prononcim për ATSH-në, drejtoresha e Spitalit Rajonal Memorial të Fi...