Etiketa: statistika

Covid19/ Nëntë të vdekur në 24 orët e fundit, 218 qytetarë të infektuar
Nëntë persona ndërruan jetë nga COVID në 24 orët e fundit në vendin tonë.  Janë kryer 2008 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 218 qytetarë, në këto bashki: 97 qytetarë në...
Covid19/ Infektimet mbeten të larta, 4 persona humbin jetën në 24 orët e fundit
Përgjatë 24 orëve të fundit, kanë humbur jetën 4 persona, ndërsa janë infektuar 864 të tjerë duke i mbajtur shifrat e të prekurve në nivele të larta. Ndërkaq, Ministria e Shëndetësisë i bën ape...
Vijon të mos ketë humbje jete nga Covid-19 në vendin tonë
Ministria e Shëndetësisë ka publikuar së fundmi shifrat e Covid-19 në vendin tonë. Asnjë humbje jete gjatë 24 orëve të fundit. Janë kryer 3,340 testime, kemi 45 të shëruar dhe vetëm 9 raste të rej...
Covid19/ Sot kanë humbur jetën 17 pacientë, janë konstatuar 631 raste të reja.
  Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel të gjithë qytetarëve të zbatojnë rregullat për parandalimin e COVID19: Vendosni maskën mbrojtëse në çdo ambient jashtë shtëpisë, sh...
COVID19/ Edhe sot humbën jetën gjashtë pacientë, rezultuan 586 pozitivë.
Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të mos e ulin vigjilencën në zbatimin e rregullave antiCOVID; Vendosni maskën mbrojtëse në çdo ambient jashtë shtëpisë; sh...
COVID19, vazhdon në ofensivë/ 660 raste të reja dhe 5 jetë të humbura në 24 orët e fundit
Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të respektojnë rregullat për të parandaluar përhapjen e COVID-19. Shmangni grumbullimet dhe ruani distancimin fizik; vendosn...
‘Hajde hamë bukë!”. Shqiptarët konsumojnë më shumë bukë se kushdo në Europë
Kemi një tog- fjalësh thuajse të ngurtësuar, të adhur nga koha. A nuk përdoret rëndom: “Hajde hamë bukë!”. Por nuk qenka thjesht një frazë e ngrirë; qenka një realitet. Shqiptarët, sipas statistik...
Berisha, deputeti më aktiv në Kuvend
    Statistikat e nxjerra nga Instituti i Studimeve Politike (www.isp.com.al) dhe database www.politike.al mbi diskutimet parlamentare të periudhës janar – korrik 2016 japin të dhëna i...