Etiketa: is_tag

Sulmet kibernetike, Stoltenberg telefonon Ramën: NATO në solidaritet të plotë me Shqipërinë
Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryeministrin Edi Rama. Në fokus të bisedës kanë qenë sulmet kibernetike ndaj Shqipërisë nga Irani. St...
AKSHI: Po përballemi me sulm kibernetik nga jashtë! Mbyllen përkohësisht shërbimet publike online dhe faqet qeveritare.
Shërbimet publike online dhe faqet qeveritare janë mbyllur përkohësisht për shkak të një sulmi kriminal kibernetik të sinkronizuar dhe të sofistikuar nga jashtë Shqipërisë. Këtë bën me dije Agj...
Sulmi kibernetik nga ‘WannaCry’ ka rënë, por frika mbetet.
(FOTO: Një stacion hekurudhor në Chemnitz, në Gjermaninë Lindore, i infektuar)/ Një kompjuter i dizajnuar që të ndërhyjë në kompjuterët e tjerë normal, ka shpërndarë në 150 vende një virus që i...