Etiketa: is_tag

Po kthehen temperaturat e larta/ Mjekja: Qytetarët të shmangin orët e pikut, konsumoni ujë
Në ditët e nxehta të verës, të sëmurët kardiakë janë më të rrezikuarit.  Mjekja kardiologe Elona Dado në spitalin Hygeia shpjegon se futja në det, pas një periudhë qëndrimi të gjatë në diell shton...
Vala e të nxehtit po shkon drejt fundit”, do të ketë reshje shiu dhe temperatura normale deri në gusht.
Moti këtë të mërkurë ka marrë një kthesë krahasuar me temperaturat që ishim mësuar të përballeshim gjatë ditëve të fundit. Meteorologia Lajda Portja në një lidhje për ABC News ka dhënë detaje n...
Kjo është vala ‘Cerberus’/ Sot dita më e nxehtë e korrikut me temperatura ekstreme.
  E marta do të jetë dita e fundit dhe piku i tretë i valës së nxehtë të Cerberus që ka përfshirë prej kohësh vendin tonë. Ky është parashikimi i Meoteoalb. Në një lidhje live për News2...
Fundjava më e nxehtë në 50 vite, Greqia nën rrezikun e temperaturave të larta
Greqia do të përjetojë fundjavën më të nxehtë të korrikut në 50 vjet, ka paralajmëruar një meteorolog. Ministritë qeveritare kanë këshilluar njerëzit që të punojnë nga shtëpia aty ku është e mu...
BE përgatitet për temperatura të larta kësaj vere.
Nga: Radio Europa e Lirë/ Bashkimi Evropian ka dyfishuar numrin e pajisjeve në dispozicion për luftimin e zjarreve në pyje, tha komisionari i BE-së për menaxhimin e krizave, Janez Lenarcic. Gji...
Mot i keq në të gjithë vendin, nga nesër, e premte, ulen ndjeshëm temperaturat
Dita e enjte ka nisur me një erë të fortë, por me temperatura relativisht të larta. Në bregdet, parashikohet që temperaturat gjatë ditës të jenë 12-17 gradë celsius, në zonat fushore 9-16 gr...
Temperaturat ekstreme pushtojnë Europën, një e treta e kontinentit- në rrezik
Franca perëndimore po përballet me një “apokalips” të të nxehtit, sipas ekspertëve, pasi temperaturat ekstreme vazhdojnë të prekin pjesën më të madhe të Europës. Temperaturat mund të arrijnë nivel...
MOTI: Temperaturat do të ulen ndjeshëm deri në -6 gradë, moti për sot
  Vendi ynë do të ndikohet nga mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira në zonat malore, ndërsa pritet një rënie e ndjeshme temperaturash deri në -6 gradë. Sipas MeteoAlb territori Shqip...
Fillon tërheqja e të ftohtit polar në vend, temperaturat rriten me 3 gradë
  Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh duke sjellë mot me diell, por të ftohtë, pasi ka filluar tërheqja e të ftohtit polar. Sipas Meteoalb, sot tem...
Temperaturat nën zero dhe ngrica pushtojnë vendin! Kukësi arrin deri në -16 gradë
Temperatura nën zëro, i ftohti i acartë dhe ngricat kanë pushtuar vendin tonë ditët e fundit. Sipas MeteoAlb bregdeti dhe zonat e ulëta vijojnë me kthjellime dhe ngrica, por vranësira më të shp...