Etiketa: is_tag

Aksidenti tragjik në rrugën Tepelenë- Memaliaj, humbën jetën katër vetë.
Nje kasident automobilistik i rende e fatal per kater persona ka ndodhur mbreme ne rrugen Tepelene- Memaliaj. Ka shkuar në kater numri i viktimave, si pasojë e aksidenti tragjik të ndodhur në T...
Memaliaj, grabiten 12 banesa në fshatin Zhulat brenda një nate/ Banorët: Hera e parë që ndodh, jemi të frikësuar
Në fshatin Zhulat të Memalijt, janë grabitur 12 banesa brenda një natë, gjë që, sipas banorëve, nuk ka ndodhur kurrë më parë. Gazetari i ABC News, Elidon Berberi raporton se banorët nuk kanë dë...
Zbulimi i rrallë arkeologjik në Tepelenë, vendbanimi mund të jetë më i madhi në Ballkan
Në emisionin “ABC e Mëngjesit,  arkeologu Eduard Shehi foli për zbulimin e rrallë arkeologjik në Tepelenë. Ai tregoi se janë kontrolluar rreth 70 ha dhe u izoluan rreth 20 site. Gjithashtu ai z...
Qeveria mbledhje 2-ditore në Tepelenë, mbërrin Rama dhe ministrat e kabinetit.
Pas ndryshimeve në PS, bërë në mbledhjen e Asamblesë Kombëtare, kryeministri Edi Rama mbledh sot kabinetin qeveritar në Tepelenë. Rama ka thirrur  anëtarët e qeverisë së tij në një takim jo for...
Tre shtetas procedohen penalisht për zjarrvënien në Tepelenë.
Zjarret janë kthyer në një shqetësim gjatë ditëve të fundit në vendin tonë. Në Tepelenë policia ka proceduar penalisht tre shtetas të cilët akuzohen për veprën penale “Shkatërrimi i pronës me zjar...
Çifti e çon veten në prag të vdekjes, burri godet me thikë gruan dhe më pas veten/ Tepelenë
Një 42-vjeçar ka goditur me thikë bashkëshorten e tij pas një konflikti të çastit në Tepelenë. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 09:40 në lagjen “Selam Musai” të qytetit. Pasi ka plagosur Floreta N...
Mësuesi i dhunuar në Tepelenë, policia ndalon dhunuesin dhe të dhunuarin për ngacmim seksual të të miturave
Policia e Tepelenës ka njoftuar se pas dhunimit të mësuesit të edukimit fizik nga disa persona, është ndaluar një nga dhunuesit dhe vetë mësuesi, ky i fundit për ngacmim seksual. ...
Simon Mirakaj kthetet në kampin ‘nazist’ të Tepelenës ku u internua që 4 vjeç. Po shërben politikisht apo po tregon vuajtjen?
 Koment/ Sokol Mirakaj është një nga pinjollët e familjes së madhe e patriotike të Veriut, lindur në Iballë të Pukës. Familja Mirakaj si edhe familjet e mëdha të Veriut të Vendit nuk e pranuan dhu...
Grabitësi i bankës në Tepelenë po kërkohet në të gjitha rrugët, nga toka dhe nga ajri.
Tashmë është identifikuar personi që grabiti me armë një bankë në qytetin e Tepelenës. Ai është Kristo Ruçi, 25 vjeç, i njohur si trafikant droge. Policia është vënë në ndjekje të tij, duke për...
Reportazh: Fshati Rabie, Memaliaj, në familjen e Alket Muhos, që u vra teksa kulloste bagëtitë. VIDEO
Nga: Brikena Metaj, News24 TV Tv ‘News24’ udhëtoi drejt fshatit të thelle malor të Rabies ne Memaliaj, aty ku 43-vjeçari Alket Muho u ekzekutua barbarisht teksa kulloste bagëtitë. Konfliktet di...