Etiketa: is_tag

Tërmeti goditi Shqipërinë, Gjermania, Italia dhe Greqia nisin skuadrat speciale
  Italia dhe Greqia kanë nisur me avion skuadra speciale për të ndihmuar Shqipërinë në përballimin e pasojave të tërmetit. Ndërsa Gjermania ka vënë në lëvizje mekanizmin e ndihmës së emergjenc...
Konfirmohen 13 persona të vdekur nga tërmeti, mbi 600 të lënduar, shumë të bllokuar nën rrënoja
Ora 12:20 – Ka shkuar në 13 bilanci i viktimave të tërmetit. Ora 12:05 – Ka shkuar në 11 të vdekur bilanci i tërmetit, pasi një tjetër person është nxjerrë i pajetë nga rrënojat e pallatit të s...
Kosova dërgon autokolonën e Policisë drejt Shqipërisë
Sot, në orët e hershme të mëngjesit Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Kosovës, ka mobilizuar njësitet e saja policore të cilat i ka nisur në drejtim të Shqipërisë, për t’iu asistuar njësiteve...
Tërmeti: Rritet bilanci i viktimave në 9
TërmetI i fuqishëm 6.3 ballë ka goditur vendin, ndërsa zyrtarisht 9 persona kanë humbur jetën, ndërkohë burime nga terreni flasin për 10 të vdekur. Ndonëse ende nuk ka një bilanc të saktë, rapo...
Apokaliptike: Kishin projektuar gjithë hotelet rrethe rrotull, por shembet i tyri. Vriten djali dhe babai i pronarit të Vila Palma
Tërmete të fuqishme kanë goditur vendin orët e para të mëngjesit të sotëm, me epiqendër në Durrës. Për pasojë hoteli “Vila Palma”, është shembur i tëri duke u marrë jetën dy personave që ndodhe...
Tërmeti i fuqishëm në Shipëri, lëkundjet ndihen në 9 shtete
Tërmeti që ka rënë mëngjesin e sotëm në Shqipëri është ndjerë edhe në shtete të tjera. Tërmeti me magnitudë 6.4 është ndjerë në: Shqipëri, Itali, Greqi, Kosovë, Maqedoni e Veriut, Mal i Zi, Bullgar...
Tërmeti/ Ambasada Amerikane: SHBA dhe Shqipëria gjithnjë pranë njëri-tjetrit në kohë të vështira
Ambasada Amerika ka reaguar pak më parë nëpërmjet një statusi në “Facebook” dhe shpreh ngushëllimet për tërmetin që ka prekur Shqipërinë. Në status thuhet: Shtetet e Bashkuara janë pranë miqve ...
Tragjedia nga tërmeti/ Shkon në 8 numri i viktimave, mes tyre edhe një vajzë e mitur
Ka shkuar në 8 numri i viktimave nga tërmeti i fuqishëm që goditi vendin mëngjesin e sotëm. Dy persona të pajetë dyshohet ndodhen nën rrënojat një hoteli të shembur në zonën e Golemit. Tre p...
Tërmeti, deri tani konfirmohen 6 të vdekur, mbi 150 të plagosur.
Emergjencat Civile kanë konfirmuar gjashtë persona të vdekur deri tani nga tërmeti i fuqishëm që goditi vendin në orën 03:39 të së martës. Sipas Emergjencave Civile, një person humbi jetën pasi...
E FUNDIT/ Një person nxirret i pajetë nga rrënojat në Durrës.
Një person është nxjerrë pa jetë nga rrënojat e një godine në Durrës. Gazetari i Abc News raporton se ai u nxorr pak më parë nga rrënojat. Deri më tani është raportuar për dy viktima të tjera n...