Etiketa: is_tag

U raportua i zhdukur në Jezercë, gjendet i vdekur turisti nga Bullgaria
JEZERCË- Një turist nga Bullgaria është gjetur i vdekur në malin e Jezercës. Ai ishte nisur së bashku me një person tjetër dhe gjatë eksplorimit të malit kanë humbur kontakte me njëri-tjetrin. Shok...
Helmohen rreth 20 të rinj polakë në Vlorë/ Flet drejtoresha e spitalit: Gjendja e tyre është nën kontroll
Drejtoresha e spitalit të Vlorës, Bruna Mersini thotë se gjendja shëndetësore e të rinjve polakë që u paraqitën me shenja helmimi është nën kontroll. Në një prononcim për mediat, Mersini t...
Rreth 20 turistë paraqiten në spitalin e Vlorës, dyshohet se janë helmuar nga ushqimi
Rreth 20 turistë polakë janë paraqitur me shenja helmimi në spitalin e Vlorës këtë të premte. Dyshohet se janë helmuar nga ushqimi që kanë konsumuar gjatë turit në një anije turistike. Gazetari El...
Dy turiste të huaja (njëra belge, tjetra franceze) humbën jetën tragjikisht në Valbonë!
Baets Myrthe, 25 vjeçe nga Belgjika dhe Joanna Blocaille me origjinë franceze janë turistet e huaja që humbën jetën tragjikisht teksa po eksploronin zonën në Qafë-Valbonë. Mbrëmjen e djeshme, ato ...
Shpëtohen 4 alpinistët e bllokuar në Qafën e Valbonës, evakuohen nga helikopteri
Përfundon mirë  aventura e përjetuar nga 4 alpinistë në Qafë Valbonë. Alpinistët që po eksploronin natyrën, identiteti i të cilëve ende nuk bëhet i ditur, edhe pse dy prej tyre is...
Dy turistë të huaj humbin në Valbonë; ende asnjë sinjal, telefonat i kanë të fikur
Dy turistë të huaj kanë humbur kontakteve gjatë një udhëtimi turistik në zonën nga Rragami në Qafë-Valbonë. Turistët ndërmorën këtë udhëtim për të shkuar në pikën tjetër turistike të Thethit. P...
Gjenden dy turistet e huaja që kishin humbur në Alpe
Dy turistet të cilat kishin humbur në rajonin e Alpeve Shqiptare, dhe për të cilat u shkrua kaq shumë në media gjatë këtyre ditëve, janë lokalizuar në majën e Jezercës dhe dje pasdite janë kthyer ...
Dy turiste zhduken në Alpe, nis kërkimi në Shqipëri dhe Malin e Zi
Dy shtetase të huaja, një gjermane dhe një polake janë zhdukur mes Alpeve Shqiptare. Lajmin e ka bërë të ditur Drejtori për Parqet Kombëtare në Mal të Zi Admir Lalic, i cili bën apel që kush ka in...