Etiketa: is_tag

‘Llogari e dyshimtë’, Twitter i kufizon veprimtarinë Lulzim Bashës në llogarinë e tij
Rrjeti Social Twitter ka kufizuar veprimtarinë e liderit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha në llogarinë e tij duke paralajmëruar ndjekësit se ajo është një ‘llogari (account)e dyshimtë’. Nuk...
Twitter dhe Facebook kanë censuruar në favor të Hunter Biden për fshehjen e ‘laptopit’
  CEO i Twitter, Jack Dorsey dhe CEO i Facebook Mark Zuckerberg, po dëshmojnë para Komitetit të Gjyqësorit të Senatit të martën në mëngjes, dhe që nga fillimi i seancës ata u përballën me ...
Trump humb 204 mijë tifozë dhe thërret CEO-n e Twitter-it në Uashington
Donald Trump ka thirrur Drejtorin Ekzekutiv të Twitter, Jack Dorsey,ne  Zyren Ovale te Shtëpisë së Bardhë për ta pyetur atë rreth humbjes nga profili i tij zyrtar te rreth 200,000 ndjekesve. "Pres...
Politikanët gjerman vihen në shënjestër të sulmeve për vjedhjen e të dhënave personale.
( Foto: Angela Merkel, lideri i të GjelbërveRobert Habeck dhe humoristi i TV, Jan Böhmermann janë sulmuar nga hekerët).  Qindra politikanë gjerman, ku përfshihet edhe kancelarja  Angela Merkel,...
Project Veritas/ Twitter pranon ndalimin për llogaritë që shprehin interes në Zot, Armë dhe Amerika.
Inxhinieri që mbulon direkt rrjetin Tëitter , Pranay Singh pranon se do të ketë ndalim masiv të llogarive në Tëitter që shprehin interes në Zot, në Armë dhe në Amerika. Deklaratën e ka bërë gjatë ...
Trump, lideri botëror më i ndjekur në Twitter
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump është lideri më i ndjekur në Twitter, duke tejkaluar edhe Papa Franceskun, për nga numri i ndjekësve në rrjetin social. Me rreth 40 milionë ndje...
Koincidencë fatale; një Twitter një ditë pas vdekjes së 15 vjeçares
Postimi në Twitter mban këtë tekst: “Kush ka sy le të shikojë dhe le ta mendojë ku ishim 3 vjet e gjysëm me parë, edhe pse kemi ende shumë, më shumë punë për të ndërtuar”- ky është postimi i Ed...
Facebook, Twitter, LinkedIn: hyjnë në survejim në SHBA
  Për të hyrë në SHBA pa vizë, tani duhet të tregosh letra kredenciale edhe në rrjetet sociale, siç e shpjegon "Politico". Bëni kujdes për ato që postoni në rrjetet sociale, mund t’ju k...