Etiketa: is_tag

Pragë/ Të shtëna me armë në universitet, shkon në 15 numri i viktimave
E rëndë ngjarja e raportuar në Pragë, pasi një person ka qëlluar me armë zjarri në Universitetin e Pragës. Sipas policisë çeke autoritetet ndërhynë menjëherë, zona përreth u rrethua dhe u bë e ...
Rast për Guinness: Në degën e historisë, Univeristeti i Shkodrës, regjistrohet vetëm një student.
Sot nisi viti i ri akademik në Shqipëri. Në shumë universitete të vendit vihet re një firo e madhe e studentëve. Në Universiteti e Shkodrës “Luigj Gurakuqi” degët e studimit, që kanë interes të la...
Ndahet nga jeta Aleks Luarasi, studiues i Historisë së Shtetit dhe të së Drejtës
Një lajm i trishtë vjen mbrëmjen e sotme, pasi mësohet se është ndarë nga jeta “Mjeshtri i Madh” Aleks Luarasi, profesor i njohur i Historisë së Shtetit dhe të së Drejtës. Luarasi është autor i...
Pedagogu Dino shet një provim 500 euro, ai është edhe kordinator i LSI në Korçë
Një pedagog i fakultetit të Shkencave Sociale në Universitetin ‘Fan Noli’ ka rënë në prangat e policisë. Mësohet se gjithashtu është arrestuar edhe një person tjetër si bashkëpunues me të. ...
Arrestohet ideatori dhe pronar i Universitetit ‘Kristal’
Sot në mëngjes është vënë në pranga pronari dhe themelues i Universitetit privat ‘Kristal’. Ahmet Muçaj është arrestuar nën akuzën ‘për falsifikim diplomash’ universitare. Prej pak vitesh Unive...
Presidenti i Hungarisë firmos ligjin që synon mbylljen e Universitetit të Soros
Presidenti i Hungarisë, Janos Ader miratoi të Hënën ligjin e shumë kontestuar që shihet si ligj që ka për synim mbylljen e Universitetit të Soros në Humgari, Universiteti i Europës Qendrore. Presi...
Universiteti i mbështetur nga Soros është një “mashtrim”, thotë Orban
Kryeministri luftarak i Hungarië, Viktor Orban e vazhdoi radhën e sulmit të Premten kundër George Soros; ai tha se universiteti i Budapestit i themeluar nga miliarderi George Soros po mashtron stu...