Etiketa: is_tag

Shpërthimi i bombolës së gazit në Velipojë/ shuhet familja Gjoka, sot anëtari i fundit- djali 12 vjeçar!
Enriko Gjoka 12 vjeç, e vetmja dritë shprese e mbetur për familjen Gjoka, nuk ia ka dalë t'i mbijetojë plagëve të marra nga shpërthimi i bombolës së gazit në hotelin e tyre në Velipojë. I mituri k...
Thellohet tragjedia e familjes Gjoka në Velipojë ku shpërtheu bombola, pas 2 vajzave ndërron jetë edhe nëna
Thellohet tragjedia e familjes Gjoka në Velipojë: pas 2 vajzave, ndërron jetë edhe nëna, si pasojë e shpërthimit të bombolave të gazit në hotelin e tyre më 4 korrik. Ka ndërruar jetë Alketa Gjo...
Arrestohet babai i të plagosurit në Velipojë / Në pranga edhe dy mjekë, morën para për operimin e Elmilind Dylit
Dy mjek dhe një qytetar kanë rënë në prangat e policisë së Shkodrës. Policia e qytetit njofton se të arrestuar janë Serdi Memini 34 vjeç, me profesion mjek kirurg ortoped pranë Spitalit Universita...
Natë horror në Velipojë: Vriten katër vetë mes tyre; dhe për çfarë?, për rërën e shezlongjeve!
Një tmerr i vertete pas mesnate, ngjarje e rëndë ka ndodhur në plazhin e Velipojës, lufte me arme per zgjidhjen e konfliktit per renren. Katër persona kanë mbetur të vrarë dhe dy të tjerë janë...
Nisi sot nga Ksamili dhe Velipoja operacioni për shembjen e ndërtimeve pa leje, shemben objektet e para!
Nga sot, duke nisur me dy prej zonave më të bukura turistike në vend, Ksamilin në ekstremin jugor si dhe Velipojën në veri, fillon operacioni i shembjes e ndërtimeve pa leje në bregdet. Operacioni...
Velipojë/ Djali me motor uji e solli vajzën të vdekur në breg dhe pastaj u largua në thellësi/ Policia
Një 25-vjeçar është arrestuar në lidhje me ngjarjen e rëndë ditën e djeshme, ku një vajzë u gjet e mbytur. Bëhet me dije se në pranga ka rënë Indrit Bajraktari, 25-vjeç. Dyshohet s...
Një vajzë mbytet ne plazhin e Velipojës, por dyshohet se është kryer një krim; arrestohet një 24 vjeçar
Policia ka arrestuar një 24- vjeçar për vajzën që u gjet dje e pajetë në   velipoje,17 vjeçarja e cila humbi jeten ne plazhin e Velipojes nje dite me pare u gjet e pajete nga nje peshkatar 800 met...
Sa pak e njohin shëndetin e tyre! Një pushues nga Peja humb jetën në plazhin e Velipojës
Ngjarje tjetër e rëndë ka ndodhur në plazhin e Velipojës këtë të enjte. Pushues që shikojnë vetëm detin dhe pak shikojnë gjendjen e tyre shëndetësore, po rrezikojnë seriozisht. Një pushues nga ...
Në Luarz të Velipojës sapo është raportuar për të shtëna me armë. Lajmi në përditësim
Top Channel raporton se forca të shumta policie ndodhen në Velipojë, ku janë dëgjuar shumë të shtëna armësh. Deri tani nuk raportohet për të plagosur apo viktima. Policia ka rrethuar të gjithë ...
Dy peshkatarë në Velipojë ‘humbin’ varkën në det dhe shpëtohen nga Policia.
Sipas policisë ata kishin mbetur të izoluar për shkak të baticës. Ngjarja ka ndodhur në një urë druri  në fshatin Rrjoll në Velipojë që lidh lagunën e Vilunit me Rjollin. Shtetasit B.T. 58 v...