Etiketa: is_tag

‘Prisni opinionin e Venecias’, thotë KiE. Rama: Është i mirëpritur, por Parlamenti do votojë pa humbur kohë
Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me qëndrimin e komisionerit për Zgjerimin Oliver Varhelyi, ku ky i fundit i kërkon Kuvendit që të presë opinionin e Komisionit të Venecias para se të...
Ndryshimet Kushtetuese/ Pasnesër votimi në Kuvend, opozita kërkon ‘Venecie’
Që prej orës 11 të paradites eshte zhvilluar  mbledhja e radhës e Këshillit Politik me në fokus listat e hapura dhe koalicionet.  Gazetari i Top Channel Muhamed Veliu ka mësuar se në mbledhje...
A do shkarkohet Presidenti Meta? Sot mblidhet Komisioni Hetimor, në tryezë opinioni i ‘Venecias’
TIRANË- Sot do të mblidhet Komisioni Hetimor për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Në këtë seancë do të shqyrtohet dhe analizohet raporti i Komisionit të Venecias, për sa i përket ngërçit të k...
Italia nën pushtetin e frikës së motit / Venecia në 1.87 cm ujë; në veri dëbora shkon 70 centimetra
Moti i keq vazhdon të mundojë Italinë; 70 % e qendrës historike të Venecias është nën ujë deri në 1.87 cm thellësi, ndërsa në veri të vendit ka nisur bora. Me probleme nga kushtet atmosferike po p...
Rrënohet Venecia nga përmbytjet, dëmet kapin 100 milion euro; fajësohet korrupsioni.
AFP / Marco Bertorello Më e shumta e Venecias u ndodh nën ujë ditën e Mërkurë pas baticës më të lartë në 50 vjet, që i gllabëroi tokën qytetit historik të Italisë. Gondolat u nxorën në breg, në...
Të presim pak minuta: Komisioni i Venecias publikon raportin final mbi Metën
Komisioni i Venecias ka publikuar opinionin final për presidentin Ilir Meta, lidhur me veprimet e këtij të fundit sa i takon zhdekretimit të datës së zgjedhjeve të 30 qershorit. Në dokument thu...
Përfundimtare, Venecia: Meta tejkaloi kompetencat
“Partitë politike s’mund të bllokojnë proceset zgjedhore” Presidenti Ilir Meta ka tejkaluar kompetencat e tij kushtetuese kur vendosi të anulojë me dekret 30 Qershorin si datën e zgjedhjeve lok...
Rama: ‘Tre përfundime të Venecias ‘pa asnjë ekuivok’.
Menjëherë pas reagimit nga presidenca, ku zëdhënësi i saj Tedi Blushi tha se Komisioni i Venecias tha se presidenti Meta nuk e ka shkelur Kushtetutën, ka reaguar Kryeministri Edi Rama. Rama pub...
Zëdhënësi i Presidentit nuk përmban fjalorin dhe thotë se: ‘Meta ka zero shkelje kushtetuese’.
  Zëdhënësi i Presidentit, Tedi Blushi në një deklaratë për mediat tha se Komisioni i Venecias vërtetoi që presidenti nuk e ka shkelur në asnjë moment Kushtetutën, pas komunikatës të publi...
Presidenti Meta, sië bën një qytetar i thjeshtë: Nis letër- ankesa për ‘Venecian’
Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka publikuar letrën për Presidentin e Komisionit të Venecias Buquicchio shoqëruar me komentet dhe qëndrimin e Presidentit të Republikës mbi “Projekt-Opinionin” e...