Etiketa: is_tag

Kosova/ SHBA kërkon që të tërhiqet policia dhe kryetarët në veri t’i kryejnë detyrat jashtë objekteve të komunave.
SHBA- Kryetarët në veri të Kosovës duhet t’i kryejnë detyrat jashtë objekteve të komunave dhe Policia duhet të tërhiqet nga zonat afër. Kjo ishte kërkesa e Shteteve të Bashkuara për Kosovën të mër...
Shtohen tensionet në veri të Kosovës, plagoset një polic! Patrulla u sulmua nga persona të maskuar!
Pak pas shtimit të forcave në veri të Kosovës, një grup personash të maskuar dhe të armatosur kanë sulmuar patrullën e efektivëve. Për pasojë, ka mbetur i plagosur një polic, i cili mori dëmtime t...
Kthehet dimri me borë në veri të vendit
(FOT: Pamje e Fushë- Arrësit sot në mëngjes)/ Ndonëse jemi në muajin e parë të pranverës, sot në mëngjes temperaturat janë ulur ndjeshëm. Zonat malore, sidomos në veri të vendit, u zbardhen ...
Bora në veri arrin 1 m., bllokohen rrugët.
Reshjet e borës të nisura herët në mëngjes në zonat veriore janë shoqëruar me stuhi dhe ulje të temperaturave. Si pasojë, është vështirësuar qarkullimi i automjeteve për shkak të ngricave në rr...
Jemi në vitin ’46: 19 katolikë të Veriut- në pranga brenda orës.
  Frrok Çupi/ Këta veçohen se “nuk janë si të gjithë”, edhe pse të gjithë pranojnë vetë se janë si njëri- tjetri, me të njëjtin hall, me të njëjtën varfëri, si vëllezër - pavarësisht se në ...