Etiketa: is_tag

Kadri Veseli kthehet në Kosovë për varrimin e nënës
Kadri Veseli, ish-kryetar i Parlamentit të Kosovës dhe ish-themelues i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, ka ardhur në Kosovë, me leje speciale nga Gjykata në Hagë, për varrimin e nënës së tij, e cil...
Kryeministri Rama takohet me Kadri Veselin në Prishtinë
(FOTO: Arkiv)/ Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama pritet që nga ora 18:00 të takohet me kryetarin e PDK’së, Kadri Veselin, shkruan Gazeta Metro. Përmes një njoftimi për media është bërë e d...
Thaçit dhe Veselit iu bë gjyqi publik, para gjykatës, çfarë nuk ka ndodhur kurrë/ Avokate e Tribunalit të Hagës
Avokatja e njohur botërore, Nevenka Tromp, e cila është edhe ligjëruese në studimet evropiane të Universitetit në Amsterdam dhe ish-hulumtuese e Tribunalit të Hagës për 12 vjet me radhë, ka thënë ...
Për cilat krime akuzohen Thaçi dhe Veseli nga Gjykata e Hagës?!
KOMENT/ Zyra e Prokurorit të Specializuar në Hagë, njoftoi sot se ka ngritur akuza ndaj presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli, si ...
Pse u bë sot publik lajmi nga Haga për aktakuzat kundër Thaçit e Veseli të dorëzura në Prill?
Zyra e Prokurorit të Specializuar kanë bërë të ditur sot me anë të një njoftimi për media se me datë 24 prill kanë dorëzuar në Dhomat e Specializuara një aktakuzë me dhjetë pika për shqyrtim prej ...
Kosovë/ Grenell-Veselit: ‘Heqja e taksës me Serbinë është kërkesë e SHBA!’.
I dërguari i posaçëm i presidentit Donald Trump për bisedimet Kosovë – Serbi, Richard Grenell, ka reaguar ndaj deklaratave të djeshme të kreut të PDK-së, Kadri Veseli, i cili kërkoi nga kryeminist...
Albini nuk po bën qeveri/ Siç duket nuk qenka lehtë të ndahet pushteti me ‘hajnat e LDK’: Këshilltari i Kadri Veselit
-Ai ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje edhe kur fiton sillet si humbëse-. “Në demokraci nuk ka diktat, as dhunë dhe presion në procesin zgjedhor. Albini në rolin e autokratit, që nuk pranon rezul...
Veseli paralajmëron zyrtarët e shtetit: ‘Pos pasurisë, do të deklaroheni edhe për numrin e grave’
“... Të gjithë zyrtarët do të deklarohen se nga e bënë gjithë atë pasuri, se nga i bënë gjithë ato shtëpi,  se nga i bënë gjithë ato gra”, tha kryetari i Kuvendit të Kosovës, raporton gazeta Expre...
Si u thye shteti i Kosovës para vizitës së Vuçiç në Gazivodë!?.
Shkruan gazeta Express/ Kryetarit të PDK’së, Kadri Veseli, si zakonisht, nuk i ka ecur fjala as për vizitën e Presidentit të Serbisë, Aleksander Vucic në Kosovë. Kryetari i PDK’së kishte thënë ...
Fraza lufte mes Serbisë dhe Kosovës: Veseli ‘pushton Nishin’ që nga Prishtina, Vuçiq- nga Beogradi
Të dy qeveritë, e Serbisë dhe e Kosoves kanë mbledhur Këshillat përkatëse të Sigurisë, si gatishmeri ndaj njera tjetres. Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka deklaruar dje se ‘nëse S...