Etiketa: is_tag

Demokratët mirëpresin përfshirjen e Trump në garën e guvernatorit të Virxhinias
Nga Emily Brooks, Perfshirja e ish-Presidentit Donald Trump në garën e guvernatorit të Virxhinias ka bërë që Demokratët të pyesin nëse duhet t’i dërgojnë një letër falënderimi. Në një dekla...
‘Vrasësi’ i Kongresmenit kishte histori dhune, mbështetës i kauzës së liberalëve të majtë
(FOTO: James T. Hodgkinson, autori i plagosjes së kongresmenit dhe disa të tjerëve)/ Nga WARNER TODD HUSTON/ Beritbart News James T. Hodgkinson, në fakt ëhstë një vrasës, edhe pse viktimat e...
Personi i armatosur që qëlloi mbi kongresmenët në Virginia, ka vdekur
(FOTO: James T Hodgkinson ishte rezident i  Bellville, Illinois, një zonë periferike e  St Louis)/ Personi i armatosur që lëshoi breshëri plumbash mbi kongresmenët Republikan gjatë ndeshjes së ...
Qëllohet me armë dhe plagoset Republikani Steve Scalise në Virginia
Një nga Republikanët e njohur ishte mes pesë personave  që u qëlluan me armë dhe u plagosen nga një njeri i armatosur gjatë stërvitjes në basketboll në Virginia. Dhoma e Përfaqësuesve tha se St...
Dështon bojkoti ndaj verës “Trump” në dyqanin Wegmans të Virgjinias, vera shitet jashtë.
Një bojkot ndaj produkteve të “Trump Winery” për shitjet në magazinat e Wegmans në Virginia duket se ka dështuar pasi vera është shitur jashtë magazinës, kudo në rajonin e Virgjinias. Grosisti ...
Obama mbron trashëgiminë e tij në një letër drejtuar amerikanëve.
(Në foto: presidenti amerikan Barack Obama, më 4 janar 2017 në Arlington, Virxhinia)/ Presidenti amerikan Barack Obama mbrojti të enjten në një letër drejtuar amerikanëve punën e kryer në dy ma...