Etiketa: is_tag

Viti i Ri 2024/ Spektakël fishekzjarresh dhe koncert në Tiranë
Kthyer tashmë në traditë, viti 2024 u prit në sheshin “Skënderbej” në Tiranë nga mijëra qytetarë. Qytetarët shijuan atmosferën nën dritat shumëngjyrëshe dhe ritmet e muzikës. Mes shqiptarëve...
Si do jetë moti: Shi, por me mëngë të shkurtëra për vitin e ri 2024.
Në fundjavë vendi ynë do të karakterizohet nga moti i ngrohtë dhe i qëndrueshëm. Meteorologia Lajda Porja u shpreh se vranësirat do jenë prezente përgjatë fundjavës, por nuk priten reshje shiu. ...
Nata e ndërrimit të viteve në Tiranë, zv. Drejtori i policisë: 400 forca në terren, garantojmë rendin dhe sigurinë!
400 forca policie do të jenë në terren natën e ndërrimit të viteve në Tiranë për të garantuar rendin dhe sigurinë. Luigj Vathi, zv. drejtori për rendin dhe sigurinë në Policinë e Tiranës, në një i...
Ndizen dritat në Kalanë e Tiranës! Veliaj: ‘Sot në Bruksel morëm stafetën që vitin tjetër të jemi “Qyteti Europian i Sportit”
Mbrëmjen e sotme kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj së bashku me fëmijët dhe banorët e zonës, ndezi dritat e Pemës së Krishtlindjes te Kalaja e Tiranës, një nga hapësirat më të bukura dh...
Nata vitit të ri/ Manastirliu: ‘Janë marrë të gjitha masat, ekipet shëndetësore në gatishmëri!’
Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu nga Spitali Universitar i Tramës ka deklaruar se për natën e ndërrimit të viteve dhe ditët në vazhdim janë marrë të gjitha masat ...
Festa e vitit të ri nuk shënoi “asnjë incident”, thotë policia.
Policia vijon në ‘shërbim të përforcuar’, urimi për Vitin e Ri, dhe një këshillë për drejtuesit e mjeteve Policia e Shtetit konfirmon se natën e ndërrimit të viteve nuk është shënuar asnjë ngja...
Delingpole: Gëzuar Vitin e Ri të gjithëve! Dhe si? Che Guevara dikur tha: “Të shpresojmë të jetë një gjë e mirë. Pa lot … “
Këtu janë disa nga gjërat që unë shpresoj se do të shohim më shumë në vitin 2019. Nuk ka gjasa, e di. Por unë mendoj se është e rëndësishme të filloni vitin duke synuar lart. Demokracia Siç ...
Donald Trump: Unë jam duke punuar, ju jeni duke festuar, Gëzuar Vitin e Ri!
  -Presidenti Donald Trump ka dërguar një përshëndetje të Vitit të Ri për popullin Amerikan, duke ju kujtuar atyre se ai ishte ende në Shtëpinë e Bardhë duke u përpjekur për të siguruar fo...
Viti i Ri sipas Ylli Dylgjerit: ‘Jini esëll, miq!’
Nga: Ylli Dylgjeri/ Para 1 viti shkrojta: Lajmërim Duhet të jemi esëll! CC - Në vëmendje të të gjithë individëve që janë Objekt i Vettingut dhe SPAK-ut Këtë festë, nata e Vitit t...
Donald Trump iu uron ‘Vit të Ri të Gëzuar’ atyre që e urrejnë, madje edhe mediave ‘Fake News’.
Presidenti Donald Trump i shtriu urimet e tij të ngrohta për gjithë Amerikanët, me rastin e Vitit të ri; madje ai uroi edhe ata që e urrejnë dhe mediat e 'Fake News'. “Teksa vendi ynë po rritet...