Etiketa: is_tag

Vlorë, gjendet një trup i pajetë anës Vjosës
Një trup i pajetë është gjendur anës lumit të Vjosës mbrëmjen e djeshme, 12 maj. 70 vjeçaci është gjetur pa shenja jete në një kasolle në afërsi të 'Urës së Mifolit' në fshatin Fitore, Novoselë. ...
Vlorë/ Erë e fortë dhe deti me dallgë deri në 8 ballë, lundrimi vijon të jetë i pezulluar.
Moti i përkeqësuar paraqitet në qytetin e Vlorës. Mësohet se era është e fortë dhe deti me dallgë deri në 8 ballë. Ndërkohë, referuar situatës vijon të mbetet i pezulluar lundrimi. Sakaq, sipas...
Hapet tenderi për Bypassin Vlorë-Orikum. Projekti 100 milionë dollarë
Tenderi për ndërtimin e Byspassit 1 Vlorë-Orikum, pjesë e projektit të rrugëve lidhëse lokale dhe rajonale, u hap së fundmi në sistemin e Bankës Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim. Ky aks merr r...
Vrasja e Sinomatit ndodhet pranë zbardhjes, tha Balla në Vlorë. ‘Po shkojmë drejt arrestimit të autorëve!’
Dy javë pas  ekzekutimit mafioz me Snajper i 23-vjeçarit Gëzim Sinomanti, Policia e Shtetit beson se është pranë zbardhjes së kësaj ngjarje të rëndë. Këtë e konfirmoi edhe vetë ministri I Brend...
Babai, pjesë e bandës së “Gaxhait”, si u ekzekutua 23-vjeçari Sinomati
Një cigare në ballkon rezultoi e fundit për 23-vjeçarin Gëzim Sinomati, i cili u vra në një atentat mafioz, mbrëmjen e kaluar, në qytetin e Vlorës, teksa u qëllua me snajper nga persona ende të pa...
Vrasja në Vlorë/ Djali i “buzëderrit” të Gaxhait u qëllua me snajper në ballkon, sapo ishte kthyer nga Belgjika
Një ekzekutim i tipit mafioz tronditi qytetin bregdetar rreth orës 22:05 të mbrëmjes së djeshme (7 janar 2024) në rrugën “Hajro Çakërri”, afër Poliklinikës Qendrore. 23 vjeçari Gëzim Sinomati u...
Gjendet një trup i pajetë në Vlorë, policia jep detaje
Një trup i pajetë është gjetur mëngjesin e së enjtes në zonën e plazhit të ri në Vlorë, raporton gazetari Elton Nika. Policia ka mbërritur nën vendin e ngjarjes ndërkohë që ende nuk dihet identite...
Shkatërrohet një grup kriminal në Vlorë, 10 të arrestuar dhe proceduar.
Policia e Vlorës ka goditur një grup të strukturuar kriminal, i cili merrej me transportin e lëndëve narkotike. Gjatë aksionit janë arrestuar shtatë persona, ndërsa tre të tjerë janë proceduar pen...
Pezullohet lundrimi në Vlorë, Erë e fortë dhe dallgë në det.
Këtë të premte është përkeqësuar  situata e motit në Vlorë.  Gazetari i ABC News, Elton Nika, raporton se era është shumë e fortë dhe deti ka dallgë që shkojnë 7-8 ballë. Referuar kushteve prej...
Djali vrau babain, vendosi lëndë eksplozive në sobën me gaz. Ishte njoftuar si ‘bombol gazi’.
Zbardhet misteri i shpërthimit një ditë më parë në Selenicë të Vorës, ku humbi jetën 56-vjeçari. D.G. Në përfundim të hetimeve, ku fillimisht u raportua si shpërthim nga bombola e gazit, Polici...