Etiketa: is_tag

Presidentja e KE për investimet në Shqipëri: Jemi në rrugën e duhur, 6 dhjetori takim shumë i rëndësishëm në Tiranë.
Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula Von der Leyen, ka deklaruar se BE do t’i dhurojë Shqipërisë 80 mln euro si mbështetje për krizën energjetike dhe 500 mln euro për Ballkanin për modernizim...
Von der Leyen për krizën në Europë: ‘Kemi siguri se do t’ja dalim gjatë këtij dimri!’
Presidentja e Komisonit të Europës Ursula Von Der Leyen, gjatë fjalës së saj në Tiranë nënvizoi se lufta në Ukrainë ka ndikuar në rritjen e inflacionit. Duke u ndalur tek kriza energjetike, Von de...
KE, 80 mln euro për energjinë, Rama: Nëse vijohet kështu s’do të ketë nevojë për fashën mbi 800 kWh
Kryeministri Edi Rama është shprehur se ndihma prej 80 mln euro nga KE për energjinë elektrike, mbulon  1/6 e nevojave që ka vendi ynë. “80 mln euro nuk janë pak, janë një shifër e konsideruesh...
Von der Leyen në Tiranë: BE ka 80 mln euro grande për Shqipërinë, mbështetje për energjinë elektrike.
Presidentja e KE Ursula von der Leyen ka deklaruar se do të japin 80 mln euro grante mbështetje Shqipërisë për energjinë elektrike, nisur nga kriza që po pësojnë shtetet si pasojë e luftës. Lajmin...
Rama në konferencë me Von der Leyen: Falë jush kemi një mbështetje më të madhe nga KE! Në 2024 gati hekurudha Tiranë- Rinas-Durrës
Kryeministri Edi Rama, në deklaratën e përbashkët me Presidenten e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen e vlerësoi atë për ndihmën e dhënë kundrejt Shqipërisë, teksa dha lajmin se hekurudha T...
Von der Leyen: “I dashur Edi, urime për hapjen e negociatave. Ky është suksesi juaj!’
Presidentja e Komisionit Europian, Usrsula Von Der Leyen, në një konferencë të përbashkët me kryeministrin Edi Rama dhe homologun e tij mqedonas, Dimitar Kovacevski, e cilësoi një moment h...
Von der Leyen pas Samitit: BE ka treguar mungesë në procesin me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.
Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, pas samimit të Ballkanit Perëndimor-BE, që u mbajt në Slloveni doli në një deklaratë për mediat. Gjatë fjalës së saj ajo zbuloi disa nga...
Von der Leyen në Tiranë: Brenda vitit të mbahet konferenca e parë ndërqeveritare BE-Shqipëri! Rama: BE është lodhshme, por duhet durim
Presidentja e Komisionit Europian, Ursula Von der Leyen ka mbërritur në Tiranë dhe është pritur me ceremoni shtetërore nga Kryeministri Edi Rama në Pallatin e Brigadave.  Në një mesazh të shpërnda...
Von der Leyen bisedë telefonike me Ramën, zbulon për çfarë u diskutua
Presidentja e Komisionit Europian, Ursula Von der Leyen ka njoftuar se ka pasur një bisedë telefonike me kreun e qeverisë, Edi Rama.  Në postimin e saj, Von der Leyen e konsideron Ramën si mik ...
Von der Leyen në fjalimin ‘ç’po ndodh me bllokun’: ‘E ardhmja e Ballkanit Perëndimor është në BE’
Radio Evropa e Lirë/ Ballkani Perëndimor është pjesë e Evropës dhe e ardhmja e këtij rajoni është në Bashkimin Evropian, ka porositur të mërkurën, në fjalimin vjetor për gjendjen e bllokut, pre...