Etiketa: is_tag

Tronditet Fieri, ekzekutohet me armë zjarri 41-vjeçari Elton Javori
Një krim i rëndë ka ndodhur sot në Fier. Policia njofton se rreth orës 11:00, në lagjen “16 prilli”, është vrarë me armë zjarri shtetasi Elton Javori, 41 vjeç, banues në Fier. Shërbimet e Polic...
Rikthehet saga e vrasjeve në Rrëshen. Martin Bardhi ekzekutohet përballë komisariatit të policisë. 3 të plagosur!
Një atentat me armë ka ndodhur paraditen e sotme inë Rrëshen. Mësohet se ka mbetur i vrarë Martin Bardhi 59-vjeçar. Vrasja u shënua rreth orës 10:40 minuta 10 metra përballë komisariatit të Rrësh...
Ekzekutohet në detyrë zëvendëskomandanti i policisë në Louisiana të SHBA
Zëvendëskomandanti i policisë në Louisiana të Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe një tjetër person janë vrarë gjatë të shtënave në hetimet për drogë. Autoritetet amerikane kanë njoftuar se zyrtar...
Masakër e dytë me armë në Serbi, 8 të vrarë dhe 13 të plagosur. Arrestohet autori.
Qindra forca speciale të policisë serbe kanë nisur një aksion për kapjen e një personi të armatosur që vrau të paktën 8 civilë dhe plagosi 13 të tjerë në masakrën e dytë në vendin ballkanik, në dy...
Vrasje në Shëngjin, ekzekutohet ish kandidati për deputet, dy persona e qëllojnë me breshëri në lokalin e tij
Të shtëna me armë janë shënuar këtë të martë në Shëngjin, ku ka mbetur i vdekur Ardjan Nikulaj, ish-kandidat i PSD për deputet në zgjedhjet parlamentare të vitit 2021. Ngjarja ka ndodhur në lok...
Historia e dashurisë mes të rinjve kthehet në tragjedi në Klos! Ekzekutohen babë e bir, vetëvritet autori!
39-vjeçari qëlloi disa herë me pistoletë në rrugën kryesore të qytetit, duke lënë të vdekur në vend 17-vjeçarin Kenado Shira, ndërsa babai i tij, Liri Shira ndërroi jetë rrugës për në spital. Auto...
Ndërron jetë 55-vjeçari në Fushë Krujë. E vrau komshiu për një punë drush.
Ka ndërruar jetë në spitalin e Traumës 55-vjeçari Luan Hushi.  Bëhet me dije se Hushi u plagos paraditen e sotme në fshatin Zgërdhesh të Fushë-Krujës nga komshiu i tij pas një sherri per drute qe...
Përplasje me armë në Milot, dy të vdekur
Miloti është tronditur mbrëmjen e sotme nga të shtëna me armë zjarri. Sipas burimeve  ka ndërruar jetë Ylli Brahimi si dhe një person tjetër me mbiermër Preçi. Ende nuk dihen motivet, ndërko...
Përplasje e përgjakshme në Athinë mes bandave, 3 shqiptarë të vdekur
Tre shtetas shqiptarë kanë mbetur të vdekur pas një shkëmbimi zjarri mes dy grupeve kriminale të shtunën në Kato Patisia dhe Agios Anargyros. Mediat greke raportojnë se në ngjarje...
Vritet në Sukth Arben Mërkuri ose “Rrumi i Shijakut”, autor në dhunën ndaj binesmenit Faadi Mitri
Viktima e atentatit të mbrëmjes së sotme Arben Mërkuri, njihet si mik i Landi Muharremit (rrumi i shijakut). Ata janë arrestuar në shtator 2016 së bashku me një person tjetër, si autorë të dysh...