Etiketa: is_tag

Zgjedhjet lokale në Kosovë/ 21 komuna në balotazh, 17 zgjedhin kryetarët e rinj! LVV e Albin Kurtit s’fiton asnjë komunë
Teksa pothuaj ka mbaruar procesi i numërimit në Kosovë, me 99.8 të votave nga qendrat e numërimit, rezulton se 21 nga 38 komuna kanë shkuar në balotazh.  Në këto 21 qendra komunale do të ketë një ...
Zgjedhjet në Kosovë: ‘VV-ja mori një shuplakë të mirë dhe të nxehtë!: Ish këshilltari i Kurtit
( Shkelzen Gashi dhe Albin Kurti) Ish-këshilltari i kryeministrit Kurti, Shkëlzen Gashi ka komentuar rezultatet e deritanishme të lëvizjes VetëVendosje ku sipas tij ajo u ndëshkua për udhëheqje...
Nëse vazhdon kështu, VV rrezikon që nga vija kombëtaro-majtiste të kthehet në vijën islamo-majtiste
Prof. Nezir Kraki, Paris Ku je nis o Albin? Sot në botë e Evropë ka shumë ekstremizem politik e ideologjik. Në mesin e tyre janë edhe islamo-fashizmi dhe islamo-majtizmi si kombinime te ekst...
Zyrtari i VV’së: Trump t’i kërkojë falje Kosovës, Grenelli është bandit
(Foto: Astrit Rexehpi dhe Albin Kurti)/ Zyrtari i Lëvizjes Vetëvendosje njëherit edhe profesor, Astrit Rexhepi, i cili ditë më parë bëri thirrje për puç ndaj Presidentit Hashim Thaçi, tash po t...
Hysamedin Feraj i VV’së në Tiranë paralajmëron përplasje të qytetarëve
Zyrtari kontrovers i Vetëvendosjes në Shqipëri, Hysamedin Feraj, është lajmëruar sërish me akuza të rënda për kundërshtarët e liderit të tij, Albin Kurtit, shkruan gazeta Ezpress e Kosovës. Fer...
Kosovë/Milaim Zeka tregon pse nuk po kalon në Vetëvendosje
Ish deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka, ka treguar arsyet se pse nuk i bashkohet Lëvizjes Vetëvendosje.  Zeka duke numëruar një serë arsyesh ka thënë se e gjithë historia e kësaj partie ...
Kosovë: ‘Zgjedhje ose vëllavrasje’ – Prokuroria nis hetimet ndaj Agim Bahtirit
Prokuroria Themelore në Mitrovicë ka nisur hetime ndaj kryetarit të Mitrovicës, Agim Bahtiri, mbi dyshimet për veprën penale të nxitje të urrejtjes.  Lajmin e ka konfirmuar Shyqyri Syla, kryeprok...
Kosovë, para takimit me presidentin/ LDK-ja e cilëson VV-në jokorrekte dhe të papërvojë
Kreu i LDK-së, Isa Mustafa ka mbaruar takimin e me grupin parlamentar të këtij subjekti. Nuk është lëshuar asnjë deklaratë për publik, por burime të Koha.net, kanë bërë të ditur se nuk është marrë...
Lëshojnë qeverinë në Prishtinë: Vetëvendosja proteston kundër Vucic në Tiranë
Presidenti serb Aleksandër Vuçiç dhe kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev do të qëndrojnë në Tiranë për të qenë të pranishëm dhe zhvilluar atë që njihet si takimi i “Shengenit ballkanik...
Kosovë/ Lëvizja VV mund të humbë 3 deputetë
-Kalimi i pragut nga Nisma ia merr VV-së tre deputetë, LDK-së, PDK-së e AAK-së nga një deputet- Me vendimin e Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa që të anulohen votat e ardhura nga Serb...