Etiketa: is_tag

Moska konfirmon vdekjen e Prigozhin, kreu i Wagner
S’ka dyshime, Prigozhin ka vdekur. Trupi i pajetë liderit dhe themeluesit të grupit Wagner, Yevgeny Prigozhin u identifikua pas rrëzimit të aeroplanit me të cilin ai po udhëtonte pranë fshatit Kuz...
Medvedev: Bota do të jetë në prag të katastrofës nëse armët bërthamore bien në duart e Wagner
Ish-presidenti rus, Dmitry Medvedev deklaroi se bota do të jetë në prag të katastrofës nëse armët bërthamore ruse bien në duart e grupit Wagner. Medvedev tha se vendi nuk do të lejojë që një kr...