Etiketa: is_tag

Kush e vrau Pjerin Xhuvanin në Elbasan. Llogarisë i erdhi koha. Del se u vra nga struktura të armatosur të PD, por bashkëpunuan edhe dy zv.drejtorë të policisë.
Albert Nushi dhe Nikollaq Palla, 2 ish- zv.drejtor i Policisë së Elbasanit kanë dhënë dëshmi të rremë lidhur me vrasjen e Pjerin Xhuvanit në Elbasan , 4 ditë para zgjedhjeve, nga Struktura e Armat...
Kuvendi akuzon Ilir Metën për nxitjen e vrasjes së Pjerin Xhuvanit, do thirret nga komisioni hetimor për të dhënë shpjegime, lëvizjet e dyshimta para ngjarjes
Nga: Adriatik Doçi  Një nga argumentet e50 deputeteve per shkarkimin nga detyra të Presidentit Ilir Meta është nxitja e vrasje se Pjerin Xhuvanit në 21 prill në Elbasan nga Arbër Papleka, pjesë...
Shoqëruesi i Gazment Bardhit vret eksponentin e PS në Elbasan, Pjerin Xhuvani! Doli nga frugoni i PD-së me automatik dhe e qëlloi! Dëshmia e autorit: U vetëmbrojta, po blinin vota
Një ngjarje e rëndë është regjistruar vetëm pak ditë para zgjedhjeve të 25 prillit. Pjerin Xhuvani ka mbetur i vrarë në Elbasan pasi është qëlluar me armë nga Arbër Paplekaj, shoqëruesi i kreut të...
Vritet Pjerin Xhuvani, ish-kryetari i LSI në Elbasan, kandidat për deputet në 2013
Pjerin Xhuvani i cili është vrarë ditën e sotme në Elbasan ka qenë i përfshirë në sherrin mes anëtarëve të PS dhe PD ditën e verës në Elbasan. Ka qenë sekretari i PD Gazmend Bardhi ai që e ka a...
Xhuvani dhe Baxhaku engjëj në të njëjtin rrugëtim/ Një vit më parë këndonin bashkë.
Një dhimbje të madhe la pas ndarja e menjëhershme nga jeta e dy intelektualëve të mirënjohur shqiptarë, Gjergj Xhuvani dhe Fatos Baxhaku. Miq, të afërm, dhe dashamirës vijojnë ti kujtojnë ata m...