Etiketa: is_tag

Zamir Dule nuk ishte një mall, ky është faji i tij.
  Frrok Çupi Hera e fundit që shpresova ta takoj Zamirin, ishte festa e gazetës. Më kishin thënë se ishte bërë më mirë dhe se mund të vinte... Por qe e pamundur. ... Vitin që kaloi, 0...
Ndahet nga jeta gazetari Zamir Dule, martiri që u torturua nga policia sekrete në vitin ’97.
Ndahet nga jeta në moshën 55-vjeçare, gazetari i mirënjohur i kronikës së zezë Zamir Dule. Gazetari ka ndërruar jetë në një spital privat në Tiranë, ku ndodhej i shtruar pas ndërhyrjes kirurgjikal...
Gazetari Zamir Dule, i dhunuar për vdekje nga SHIK në vitin ’97, kërkon ndihmë për jetën.
Nga Gëzim Hashimi Gazetari i mirënjohur i kronikës së zezë Zamir Dule, në një gjendje të rëndë shëndetësore, është shtruar urgjentisht në spital. Ai ka patur probleme me zemrën dhe është dërgua...