Ka disa të vrrë në qytetin e Muenster, në Gjermaninë perëndimore pasi një furgon hyri në një rrugë këmbësorësh.

Shoferi i furgonit vrau veten, tha policia.

Rreeth 30 persona raportohen se janë  plagosur në incident, i cili ndodhi pran statujës së Kiepenkerl në qytetin e vjetër.

Policia kërkoi nga qytetarët që të mënjanojnë qendrën e qytetit derisa të qartësojnë shkaqet e

Në Dhjetor 2016, një kamion hyri në drejtim të turmës së njerëzve në një treg Krishtlindjesh në kryeqytetin gjerman, Berlin, duke vrarë 1 persona.

N afërsi të statujës së Kiepenkerl ndodhet një restaurant, nga ku fotografët kanë postuar foto në mediat sociale ku duken tavolina dhe karrige të shpërndara nëpër lokal.

Veritas.com.al/