Tom Cruise ka ndaluar ish-gruan Nicole Kidman nga martesa e djalit të tij, pohon një raport i ri.

Connor Cruise, 24 vjeç, një Scientologist si babai i tij yll I filmave, së shpejti do të martohet me të dashurën e tij italiane Silvia – por është pohuar se Nicole nuk do të jetë e mirëpritur në dasmë.

“Tom është prapa kësaj dhe ajo që ai dëshiron është po aq mirë sa ligji,” thotë një burim për RadarOnline.com. ‘Tom ka bëre thirrjen dhe Connor e ka ndjekur.’

Connor, një ish-DJ i cili tani është në peshkim në det të thellë, “adhuron tokën mbi të cilen ecën babai i tij”, shtoi burimi, duke pretenduar se ai kurrë nuk do t’i kundërshtonte aktorit 56-vjeçar.

E fejuara e Connor-it duket se është quajtur “Princesha e Scientology-s”, ndërsa ajo ndjek gjithashtu fenë së bashku me familjen e saj që u transferua në Florida nga Italia.

Burime të brendshmet thonë se Tom ‘adhuron’ nusen e tij të ardhshme dhe është i lumtur që djali i tij është duke u sistemuar me një kolege Scientologist .

Ndoshta nuk është për t’u habitur që Nicole thuhet se nuk do të ftohet në dasmë pasi ka pasur zëra për një çarje për vite të tëra midis aktores australiane dhe dy fëmijëve të saj të adoptuar me Tom.

Veritas.com.al/