Tre gjenerata të një familje Bollywood të profilit të lartë kanë testuar pozitive për Covid-19, thonë zyrtarët në shtetin Indian të Maharashtra.

Rezultatet e së dielës treguan se aktorja Aishwarya Rai Bachchan, ish Miss World, dhe vajza e saj Aaradhya, tetë vjeç, ishin infektuar me koronavirus.

Bashkëshorti i saj Abhishek dhe vjehrri Amitabh, të dy edhe aktorë, u dërguan në spital të Shtunën me virusin.

Të dy burrat u tha që kishin simptoma të buta.

Abhishek Bachchan ka cekur në Twitter se ata do të qëndrojnë në spital “derisa mjekët të vendosin ndryshe”.

Aishwarya Bachchan, 46 vjeç, është një nga fytyrat më të famshme të Bollywood-it si në Indi ashtu edhe jashtë saj, duke shfaqur në disa filma në Bollywood dhe Hollywood.

VERITAS.CCOM.AL