Gazmend Collaku ishte lidhur në këmbë dhe në duar para se të vritej. Trupi i tij u gjet i hedhur në anë të rrugës, pranë fshatit Murqin të Krujës.Para se ta vrisnin, dushohet se Gazmend Collakun e rrahën, pasi në trup u gjetën shenja të plagëve.
Policia nuk ka asnjë të dyshuar.
Mendohet se kanë qenë 4 persona të veshur me uniforma policie, që rrëmbyen 40 vjecarin.
Dëshmitarë të ngjarjes thanë se ai u godit me shkop bejsbolli, dhe u fut me dhunë në makinë.
Sipas policise viktima kishte veshur xhup të zi dhe pantallona xhinse dhe është rreth moshës 40-vjeç.